Advertisements

Αποτελέσματα Κυριακής 05-05-2019 ΕΠΣ Μακεδονίας

Αποτελέσματα Κυριακής 05-05-2019 ΕΠΣ Μακεδονίας σεζόν 2018-19.
   Παρακάτω θα βρείτε τα αποτελέσματα από την Α1 ερασιτεχνική και από τους τρεις ομίλους της Α ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Α΄ Ερασιτενική – 29η Αγωνιστική & ώρα 11:30.
– 1ος Όμιλος. – 2ος Όμιλος.
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης – Αστέρας Αμπελοκήπων   1-1
Δόξα Πενταλόφου – Ελευθεριακός     3-1
Κανονιέρηδες – ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου     2-4
Αξιός Ανατολικού – ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας     2-0
Δόξα Αγ.Παύλου – Αστραπή Δενδροποτάμου     2-5
Αναγέννηση Χαλκηδόνας – Αίας Ευόσμου     3-0
Ιωνικός – Μακεδονικός Γέφυρας     1-0
ΓΣ Ηλιούπολης – Δόξα Ρετζικίου   1-2
Ελλήσποντος Μαδύτου – ΠΑΟΚ Σταυρού     1-2
Απόλλων Ζαγκλιβερίου – Παύλος Μελάς     2-0
ΠΑΟ Ξυλούπολης – ΑΣ Νεάπολης     2-2
Κεραυνός Ωραιοκάστρου – Ακρίτες Συκεών   2-0
ΠΑΟ Δορκάδας – Μακεδονικός Ασκού     4-3
ΑΕ Ελπίδα Τούμπας – ΑΕ Φιλύρου     2-4
Μακεδονικός Λητής – Ελλήσποντος Κριθιάς       3-0 Α/Α

  Κλείνοντας το άρθρο “Αποτελέσματα Κυριακής 05-05-2019 ΕΠΣ Μακεδονίας” τα χθεσινά αποτελέσματα για τον 3ο όμιλο της Α΄ Ερασιτενικής ήταν:
Πρόγραμμα 30ης αγωνιστικής ΑΑναγέννηση Επανομής – Ατρόμητος Πλαγιαρίου        4-1
Νίκη Κερασιάς – Εθνικός Πυλαίας         0-2
ΠΑΟ Διοικητηρίου – Αστέρας Ραιδεστού             1-3
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Ποσειδώνας Καλαμαριάς      1-1
Ορφέας Σουρωτής – Νίκη Μεσημερίου       0-1
ΠΑΟΝ Επιβατών – Πανόραμα           2-1
Αετός Βασιλικών – Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης         3-2
ΑΕ Κρήνης – Αναγέννηση Ρυσίου           3-5

Το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής της Α Μακεδονίας 2018-19 θα το βρείτε ΕΔΩ όπου θα δείτε και πως θα ανέβουν οι ομάδες στην Α1 ερασιτεχνική κατηγορία. Αναλυτικά για τους προβιβασμούς και υποβιβασμούς στην ΕΠΣ Μακεδονίας θα διαβάσετε στην προκήρυξη που αφορά “ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ
– ΠΡΟΒΙΒΑΣΜΟΣ, ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ“.

 Α1 Ερασιτενική – 30η Αγωνιστική & ώρα 18:00.
Θερμαϊκός Θέρμης V ΑΕ Ευόσμου                         7-0
Φοίνικας Πολίχνης V Αχιλλέας Τριανδρίας                         3-1
Εθνικός Σοχού V Κεραυνός Κολχικού                         4-0
ΑΟ Καρδίας V Μαραθώνας Καλαμαριάς                         1-2
Ηρακλής Αμπελοκήπων V Θύελλα Περιστερώνα                         3-1
Ομόνοια Σίνδου V Ιάσων Αυγής                         1-1
Μελιτέας Μελίτης V ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας                         1-2
Καμπανιακός V Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας                         0-0

Η τελική βαθμολογία για την Α1 κατηγορία είναι:
Α/Α Ομάδα Βαθμοί.
1 Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας       75
2 Θερμαϊκός Θέρμης           70
3 Καμπανιακός             69
4 Φοίνικας Πολίχνης           51
5 Ιάσων Αυγής            48
6 Εθνικός Σοχού         46
7 ΑΟ Καρδίας          45
8 Ομόνοια Σίνδου               42
9 Θύελλα Περιστερώνα              40
10 Ηρακλής Αμπελοκήπων             39
11 ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας              36
12 ΑΕ Ευόσμου                     34
13 Μαραθώνας Καλαμαριάς             28
14 Κεραυνός Κολχικού            26
15 Αχιλλέας Τριανδρίας           16
16 Μελιτέας Μελίτης           6
Στην Γ Εθνική ανεβαίνει απευθείας ο Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας και στα μπαράζ για τη Γ Εθνική πάνε οι ομάδες: Καμπανιακός, Θερμαϊκός Θέρμης, (……..) Φοίνικας Πολίχνης και (……) Ιάσων Αυγής.
Υ.Γ
Το ποιο πιθανό οι τελίτσες !!! να είναι οι ομάδες: Φοίνικας Πολίχνης και Ιάσων Αυγής.

Advertisements

X. Panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός