Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής SL2 2022&23

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής SL2 σεζόν 2022-23

Τα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής για τους δύο ομίλους του πρωταθλήματος της Super League 2 θα αρχίσουν την Παρασκευή (4/11/2022) και θα ολοκληρωθούν την Τρίτη (8/11/2022).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής SL2 ανά ημέρα και όμιλο είναι:
(Σε εισαγωγικά ( – ) το αποτέλεσμα του πρώτου (1ου) ημιχρόνου).

Παρασκευή 04 Νοεμβρίου 2022.

Α Όμιλος (Βόρειος)
15:15. Βέροια – ΠΑΟΚ Β    1-1 (0-0) (TV: ΕΡΤ 3)

Γκολ: 90+4΄Μπουόλι (Με πέναλτι)  ///   53΄Χατζηστραβός Ζήσης

Σάββατο 05 Νοεμβρίου 2022.

Α Όμιλος (Βόρειος)
15:00. Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός    1-1 (0-0)

Γκολ:  80΄Σαΐντ (Με πέναλτι)  ///  69΄Δρίτσας
Περισσότερα για τον αγώνα ΕΔΩ.

Γήπεδο: Δημοτικό Σερρών
Διαιτητής – ΕΠΣ: Γιουματζίδης Μελέτιος – Πέλλας.

Γηπεδούχος: (Δημήτρης Ελευθερόπουλος)
Αποστολή: Γιαννίκογλου, Ζέρης, Πεταυράκης, Τσαγκαλιδης, Καρασαλίδης, Κατσίκας, Τσομπανίδης, Δεληγιαννίδης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Σοφιανός, Κανίς, Στίνα, Παντεκίδης, Σιόντης, Θυμιάνης, Ανάκογλου, Μούργος, Μασκανάκης, Κατσαντώνης, Λιούμης, Παπαβασιλείου, Μυστακίδης, Σαϊντ.
Αρχική ενδεκάδα: Γιαννίκογλου, Παντεκίδης, Σιόντης, Σοφιανός, Ανάκογλου, Δεληγιαννίδης, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Μούργος, Κανίς, Σαΐντ.

Φιλοξενούμενος: (Χουάν Ραμόν Ρότσα)
Αποστολή: Παππάς Τρομπούκης Κωνσταντίνος, Μπίκας Χάρίλαος, Μίγγος Θεώδορος, Λύγκας Παναγίωτης, Οικονόμικος Κωνσταντίνος, Σεμερτζάκης Αντώνης, Γώγος Γεώργιος, Δημήτρης, Μπότσαρης Ιωάννης, Τσιμόπουλος Βασίλης, Valente Guiliano Lucas, Ρίζος Ιωάννης, Μαντζουρανάκης Γιώργος, Βασιλάκης Σπύρος, Gabriel Martinez Matias, Πανταζέλος Φώτης, Διγκόζης Νικόλαος, Perez Damian Patricio, Χατζάκος Ιωσήφ, Κωνσταντίνου Βασίλειος, Bonila Tomas, Δρίτσας Ιερόθεος, Παππάς Ευάγγελος.
Αρχική ενδεκάδα: Τσιμόπουλος, Ρίζος, Μπίκας, Κωνσταντίνου, Μίγγος, Γώγος, Βασιλάκης, Βαλέντε, Διγκόζης, Δρίτσας, Μπονίγια.

Β Όμιλος (Νότιος)
13:45. Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ Β   1-0 (0-0) (TV: ΕΡΤ 3)

Γκολ:  87΄Ντομίνγκες  ///
Διαιτητής:  Αντωνίου – ΕΠΣ Αχαΐας.

15:00. Επισκοπή – Ολυμπιακός Β    1-1 (0-0)

Γκολ:  90+5΄Χοβανισιάν  ///   90+8΄
Κόκκινη:    ///  57΄Μαυρουδής (2η κίτρινη)

"Ο Λεωνίδας"
Καφέ - Ουζερί - Μεζεδοπωλείο
Νιγρίτα  Τηλέφωνο: 2322 023744

Συνέχεια στα αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής SL2 με την τρίτη ημέρα των παιχνιδιών.

Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2022.

Α Όμιλος (Βόρειος)
15:00. Μακεδονικός – Νίκη Βόλου     2-0 (1-0)

Γκολ:  45΄Τσουκάνης (Με πέναλτι), 80΄Τσουκάνης   ///
Κόκκινη:    ///  64΄Γαβριηλίδης

ΠΟ Τρίγλιας/Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας    1-1 (0-1)

Γκολ:  85΄Τότσκα  ///   27΄ Πέττας

Απόλλων Πόντου – Διαγόρας Ρόδου    0-1 (0-0)

Γκολ:    ///  74΄Μουμπάρακ

Λάρισα – Ηρακλής Λάρισας     3-0 (3-0)

Γκολ:  15΄ & 18΄Όγκμποε, 23΄Παπαγεωργίου   ///

Τους διαιτητές της αγωνιστικής θα τους βρείτε ΕΔΩ.

Β Όμιλος (Νότιος)
13:45. Καλαμάτα  – Ηρόδοτος     2-0 (1-0)

Γκολ: 19΄Πασάς, 58΄Ρλοβας   ///
Διάφορα:   36΄Βασιλογιάννης (Χαμένο πέναλτι)  ///

15:00. Χανιά – Παναχαϊκή    1-2 (0-1)

Γκολ:  56΄Ζιούλης  /// 44΄Κέρη, 51΄Μπουρλάκης

Ηλιούπολη – Κηφισιά     0-2 (0-0)

Γκολ:    ///  67΄Νοικοκυράκης, 84΄Πέιος
Κόκκινη:  69΄Τριανταφυλλάκος  ///

Αιγάλεω  – Ιεράπετρα    0-2 (0-2)

Γκολ:    ///  5΄Αντερέγκεν, 33΄Μούλερ

Δευτέρα 07 Νοεμβρίου 2022.

Α Όμιλος (Βόρειος)
15:15. Παναθηναϊκός Β – Απόλλων Λάρισας    5-2 (2-0) (TV: ΕΡΤ 3)

Γκολ: 21΄Μαρτίνης,  26΄Αθανασόπουλος, 65΄Αυλωνίτης (Αυτογκόλ), 70΄Ηλιάδης, 90+1΄Ανδρικόπουλος   ///  47΄Ζαχαράκης, 74΄Καλούσης
Κόκκινη:    ///  69΄Χατζής (2η κίτρινη)

Τρίτη 08 Νοεμβρίου 2022.

Β Όμιλος (Νότιος)
15:00. ΠΑΟ Ρουφ – Προοδευτική     – (-)
Γκολ:
   ///
Διάφορα:
    ///
Κόκκινη
:    ///

Ρεπό από τον πρώτο όμιλο έχει η Αναγέννηση Καρδίτσας και από το δεύτερο η ομάδα της Καλλιθέας.

Snack Bar - Ψητοπωλείο “ο ΤΟΛΗΣ”

Νιγρίτα - Τηλεπαραγγελίες: What's Up 6989447710 & 2322770770     Περισσότερα ΕΔΩ

X. Panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός