ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΚλήρωση τρίτης & τέταρτης φάσης κυπέλλου

Κλήρωση τρίτης & τέταρτης φάσης κυπέλλου

Κλήρωση τρίτης & τέταρτης φάσης κυπέλλου Ελλάδος 2022-23

Σήμερα, Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2022 στις 12:00 στις εγκαταστάσεις της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας (ΕΠΟ) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος 2022-23.
Η κλήρωση, μεταδόθηκε μέσω live streaming από την ιστοσελίδα της ΕΠΟ. Στη 3η & 4η φάση συμμετέχουν και οι ομάδες της Superleague 2.
Την παρουσίαση την έκανε η Ζέτα Θεοδωρακοπούλου, με καλεσμένο το Χριστόφορο Κόλα.

Οι κληρώσεις ανέδειξαν τα ακόλουθα ζευγάρια:

3η φάση

Euro 2024 Πρόγραμμα, αποτελέσματα, βαθμολογίες (Κλικ στη φώτο)
Πλήρης οδηγός

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Πανελευσινιακός, Απόλλων Παραλαμνίου & ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας.

Τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι:

Τηλυκράτης Λευκάδας – ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός
Βέροια – ΠΑΕ Κισσαμικός
ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΕ Νίκη Βόλου
Μακεδονικός – Αναγέννηση Καρδίτσας

(Άρης Βούλας – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας
Βύρων Καβάλας – ΠΑΕ Παναχαϊκή
Καλαμάτα – ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΕ Κηφισιά
Διαγόρας – ΠΑΕ Απόλλων Πόντου

Αιγάλεω – Πανσερραϊκός
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΕ Επισκοπή
Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – Ελασσόνα
Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς – ΠΑΕ Athens Kallithea FC
Ιωνικός Ιωνίας – Διαγόρας Βραχνέικων
ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας – ΠΑΕ Εργοτέλης

Συνέχεια στο άρθρο “Κλήρωση τρίτης & τέταρτης φάσης κυπέλλου” με την 4η φάση.

Τηλυκράτης/ΟΦ Ιεράπετρας – ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης/ΠΑΕ Κηφισιά
ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας – ΠΑΕ Βέροια/ΠΑΕ Κισσαμικός
Μακεδονικός/ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΕ Διαγόρας/ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας/ΠΑΕ Εργοτέλης – (Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς -Καλλιθέα)
ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής/ΠΑΕ Νίκη Βόλου – ΑΟ Αγίου Νικολάου/ΠΑΕ Επισκοπή
(Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελλασσόνα) – ΠΑΟΚ Κρηστώνης/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή
(Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου -Διαγόρας Βραχνέικων
Παμβουπρασιακός – Πανελευσινιακός
ΠΑΕ Καλαμάτα-ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
Αστέρας Πετριτή- Απόλλων Παραλιμνίου
Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας

Κλείνει το άρθρο “Κλήρωση τρίτης & τέταρτης φάσης κυπέλλου” με την ενημέρωση ότι τα μέχρι τώρα αποτελέσματα του κυπέλλου Ελλάδος θα τα βρείτε ΕΔΩ.
X. Panseraikos
X. Panseraikoshttps://panseraikos.gr
www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός
Δημοφιλή άρθρα

UEFA Euro 2024
Αγώνες ημέρας

Φάση ομίλων 1η Αγωνιστική
Δευτέρα 17 Ιουνίου, 2024 16:00
Δευτέρα 17 Ιουνίου, 2024 19:00
Δευτέρα 17 Ιουνίου, 2024 22:00

Βαθμολογίες, όλοι αγώνες.

Αγώνες Πανσερραϊκού SL1

Πρόγραμμα, αποτελέσματα & βαθμολογία ΕΔΩ.

Τελευταία άρθρα