ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΚλήρωση των αγώνων της 3ης, 4ης, 5ης φάσης κυπέλλου Ελλάδας

Κλήρωση των αγώνων της 3ης, 4ης, 5ης φάσης κυπέλλου Ελλάδας

Κλήρωση των αγώνων της 3ης, 4ης και 5ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας σεζόν 2023-24

Προ ολίγου (Τρίτη 5/9/2023 & 11:55 π.μ) ολοκληρώθηκε η κλήρωση των αγώνων της 3ης, 4ης και 5ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2023-24.
Οι αγώνες και στις τρεις φάσεις της διοργάνωσης θα είναι μονοί και σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια θα ακολουθήσει παράταση και εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

Τρίτη φάση

Οι αγώνες της 3ης φάσης θα διεξαχθούν την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2023, συμμετέχουν και οι ομάδες της Super League 2.

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ – ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961 – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΑΟ ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΤΥΛΙΚΡΑΤΗΣ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ 1965 – ATHENS KALLITHEA FC
ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 1970 – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΙΓΑΛΕΩ 1931
ΚΟΖΑΝΗ – ΠΟΤ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΣΤΗΡ ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ – ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΑΡΧΑΝΩΝ

Χωρίς αγώνα: ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1905, ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ, ΠΙΕΡΙΚΟΣ, ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, ΚΑΛΑΜΑΤΑ, ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ.

Τέταρτη φάση.

Τα παιχνίδια της 4ης φάσης θα γίνουν την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2023 και σε περίπτωση που η γηπεδούχος ομάδα είναι ανώτερης κατηγορίας τότε ο αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που ανήκει στην κατώτερη κατηγορία.

ΝΙΚΗΤΗΣ 12 (ΚΟΖΑΝΗ – ΠΟΤ ΗΡΑΚΛΗΣ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 4 (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ)
ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ 8 (ΙΩΝΙΚΟΣ 1965 – ATHENS KALLITHEA FC)
ΝΙΚΗΤΗΣ 7 (ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 3 (ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961 – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 1 (ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ)
ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 10 (ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)
ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ 6 (ΑΟ ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΤΥΛΙΚΡΑΤΗΣ)
ΝΙΚΗΤΗΣ 11 (ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΙΓΑΛΕΩ 1931) – ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1905
ΝΙΚΗΤΗΣ 2 (ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 14 (ΑΣΤΗΡ ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ – ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΑΡΧΑΝΩΝ)
ΝΙΚΗΤΗΣ 13 (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 5 (ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ)
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 9 (ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 1970 – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ)

Αποτελέσματα της 1ης και 2ης φάσης του κυπέλλου ΕΔΩ.

Κλείνει το άρθρο “Κλήρωση των αγώνων της 3ης, 4ης & 5ης φάσης κυπέλλου” με την …

Πέμπτη φάση

Στην 5η φάση συμμετέχουν οι ομάδες της Super League 1 εκτός της ΑΕΚ, του Παναθηναϊκού, του Ολυμπιακού, του ΠΑΟΚ και του΄Άρη.
Οι ημερομηνίες των αγώνων της 5ης φάσης θα ανακοινωθούν τις προσεχείς ημέρες και γηπεδούχος είναι ομάδα που ανήκει στην κατώτερη κατηγορία.

ΝΙΚΗΤΗΣ 18 {ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 1 (ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ)} – ΚΗΦΙΣΙΑ Α.Ε.
ΝΙΚΗΤΗΣ 22 {ΝΙΚΗΤΗΣ 2 (ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 14 (ΑΣΤΗΡ ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ – ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΑΡΧΑΝΩΝ)} – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
“ΝΙΚΗΤΗΣ 21 {ΝΙΚΗΤΗΣ 11 (ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΙΓΑΛΕΩ 1931) –
ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1905}” – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΝΙΚΗΤΗΣ 23 {ΝΙΚΗΤΗΣ 13 (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 5 (ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ)} – ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964
“ΝΙΚΗΤΗΣ 15 {ΝΙΚΗΤΗΣ 12 (ΚΟΖΑΝΗ – ΠΟΤ ΗΡΑΚΛΗΣ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 4
(ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ)}” – Ο.Φ.Η.
ΝΙΚΗΤΗΣ 19 {ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 10 (ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)} – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1946
“ΝΙΚΗΤΗΣ 24 {ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 9 (ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
1970 – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ)}” – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ.

Άνευ αγώνα:
ΝΙΚΗΤΗΣ 16 {ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ 8 (ΙΩΝΙΚΟΣ 1965 – ATHENS KALLITHEA FC)}
ΝΙΚΗΤΗΣ 17 {ΝΙΚΗΤΗΣ 7 (ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ) – ΝΙΚΗΤΗΣ 3 (ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961 – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)}
ΝΙΚΗΤΗΣ 20 {ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ 6 (ΑΟ ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΤΥΛΙΚΡΑΤΗΣ)}.

X. Panseraikos
X. Panseraikoshttps://panseraikos.gr
www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός
Δημοφιλή άρθρα

Αγώνες Πανσερραϊκού SL1

7η Αγωνιστική Play Out
Σάββατο 11 Μαΐου, 2024 20:00 location
Πρόγραμμα, αποτελέσματα & βαθμολογία ΕΔΩ.

Τελευταία άρθρα