Κύπελλο Ελλάδας 2022 -23 πρόγραμμα & αποτελέσματα

Κύπελλο Ελλάδας 2022 -23, το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα

Πρόγραμμα αγώνων και αποτελέσματα από το Κύπελλο Ελλάδας 2022 –23 ανά φάση.
Σε εισαγωγικά (-) είναι αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου και όπου κ.δ = (κανονική διάρκεια), Παρ. = (παράταση) και Πέν. = (πέναλτι).

Στην 6η, 7η και 8η Φάση που οι αγώνες είναι διπλοί, για την ανάδειξη του νικητή δεν (υπέρ)ισχύει το εκτός έδρας γκολ και στην περίπτωση που υπάρξουν δύο (2) όμοια αποτελέσματα, στον 2ο αγώνα ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν πάλι δεν αναδειχθεί ο νικητής, θα πραγματοποιηθεί η διαδικασία των πέναλτι.

Προκήρυξη κυπέλλου Ελλάδος σεζόν 2022-23 & 2023-24 ΕΔΩ.

8η Φάση – (Ημιτελικά) (Οι αγώνες είναι διπλοί).

"Ο Λεωνίδας"
Καφέ - Ουζερί - Μεζεδοπωλείο
Νιγρίτα  Τηλέφωνο: 2322 023744

1η Αγωνιστική.

Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου 2023
18:30. Λαμία – ΠΑΟΚ
20:30. ΑΕΚ  – Ολυμπιακός

2η αγωνιστική θα γίνει 28/2/2023 – 2/3/2023.
Ολυμπιακός – ΑΕΚ    – (-)
ΠΑΟΚ  – Λαμία   – (-)

7η Φάση – (Προημιτελικά) (Οι αγώνες είναι διπλοί).

1η Αγωνιστική.

Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2023.
14:00.  Απόλλων Παραλιμνίου  – Λαμία    1-2 (1-1)
17:30.  ΑΕΚ – Πανσερραϊκός    3-0 (0-0)
19:00.  Ολυμπιακός –  Άρης    1-0 (1-0)
20:30. ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός    2-0 (0-0)

2η Αγωνιστική.

Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2023. 
17:30. Πανσερραϊκός – ΑΕΚ    1-3 (0-1)
19:30. Άρης – Ολυμπιακός    0-1 (0-0)
Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2023.
17:30. Λαμία – Απόλλων Παραλιμνίου  4-2 (3-1)
19:30. Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ    1-1 (1-0)

6η Φάση – 16 ομάδες (Οι αγώνες είναι διπλοί).

1η Αγωνιστική:

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022.  
14:00.  Απόλλων Παραλιμνίου – Άγιος Νικόλαος   2-2 (1-1)
15:00 16:00 Καλαμάτα – ΠΑΟΚ    0-2 (0-1)
18:00.  Λαμία – Καλλιθέα     1-1 (0-0)

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2022.  
17:30.  Παναθηναϊκός – Βόλος    3-0 (1-0)
19:30.  Ολυμπιακός – Ατρόμητος    4-1 (1-1)
21:30.  Κηφισιά – ΑΕΚ     0-2 (0-2)

Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2022.  
14:00.  Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου   3-0 (1-0)
16:00.  Λεβαδειακός – Άρης      1-2 (1-0)

2η Αγωνιστική:

Τρίτη 10 Ιανουαρίου 2022.
16:30. Καλλιθέα – Λαμία    1-2 (1-2)
21:00. ΠΑΟΚ – Καλαμάτα    2-0 (2-0)

Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2022.
14:00. Άγιος Νικόλαος – Απόλλων Παραλιμνίου κ.δ 1-1 (1-1), Παρ.  0-1 (0-0)
16:00. Άρης – Λεβαδειακός    1-0 (0-0)

16:30. Βόλος – Παναθηναϊκός   0-2 (0-1)
19:00. ΑΕΚ – Κηφισιά    3-0 (1-0)
21:00. Ατρόμητος – Ολυμπιακός    2-2 (1-2)

Πέμπτη 12 Ιανουαρίου 2022.
14:00. Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός     0-1 (0-1)
19:00. Άρης – Λεβαδειακός (Τετάρτη 11/1/2023)

5η Φάση (Οι αγώνες είναι νοκ άουτ, κυπελλούχοι ΕΠΣ & ομάδες Super League 2, Super League 1 εκτός Άρης, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΟΣΦΠ).

Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2022
21:00 19:00. Βόλος – Ιωνικός    4-0 (2-0)

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2022
15:00. Πανσερραϊκός – Παναχαϊκή   κ.δ 2-2 (1-0), Παρ. 3-0 (1-0)
Λάρισα – Λεβαδειακός  1-2 (1-2)
Καλαμάτα – Παναιτωλικός   κ.δ 2-2 (2-1), Παρ. 0-0, Πέν. 4-3 
Καλλιθέα – Βέροια   1-0 (1-0)
Αλμωπός Αριδαίας – Λαμία   0-2 (0-1)
18:00. Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος Αθηνών  κ.δ 0-0, Παρ. 1-3 (1-1).

Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2022
15:00. Κηφισιά – ΟΦΗ   1-0 (0-0)
16:00. ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αλμυρός Γαζίου  2-0 (1-0)
Ιωνικός Ιωνίας – Απόλλων Παραλιμνίου   0-4 (0-2)
Πανελευσινιακός – Απόλλων Πόντου   1-3 (1-1)
19:00. ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα   2-0 (1-0).

4η Φάση (Οι αγώνες είναι νοκ άουτ, κυπελλούχοι ΕΠΣ & ομάδες Super League 2).

Χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση:
Πανσερραϊκός, Απόλλων Παραλιμνίου, Αλμωπός Αριδαίας, Ιωνικός Ιωνίας, Πανελευσινιακός, Καλαμάτα, Παναχαϊκή, Λάρισα.

Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2022 & 16:00.
Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας – Βέροια   1-2 (0-1)

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022 & 16:00.
ΟΦ Ιεράπετρας – Κηφισιά  κ.δ 0-0, Παρ. 0-0, Πέν. 2-4
Απόλλων Λάρισας – Καλλιθέα  κ.δ 2-2 (1-1), Παρ. 0-0, Πέν. 5-6
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΕ Νίκη Βόλου   2-0 (1-0)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου  κ.δ 0-0, Παρ. 0-0, Πέν. 4-5

Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2022 & 16:00.
Αλμυρός Γαζίου – Πανθρακικός   3-1 (2-0)

3η Φάση (Οι αγώνες είναι νοκ άουτ, κυπελλούχοι ΕΠΣ & ομάδες Super League 2).

Χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση:
Πανελευσινιακός, Απόλλων Παραλαμνίου, Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας.

Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2022 & ώρα 16:00.
Π.Ο.Τ. Ηρακλής – Νίκη Βόλου  κ.δ 0-0, Παρ. 0-0, Πέν. 4-5
Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης  3-0 α/α  Αποχώρηση Εργοτέλη από πρωτάθλημα SL2 & κύπελλο.
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Επισκοπή  κ.δ 0-0, Παρ. 0-0, Πέν. 4-3
Καλαμάτα – Προοδευτική   1-0 (0-0)
Ηλιούπολη – Καλλιθέα  1-2 (1-1)
Βέροια – Κισσαμικός   κ.δ 1-1 (1-0), Παρ. 1-0
Τηλυκράτης – ΟΦ Ιεράπετρας  κ.δ 1-1 (0-0), Παρ. 0-0, Πέν. 4-5

Κυριακή 02 Οκτωβρίου 2022 & ώρα 16:00.
Απόλλων Σμύρνης – Κηφισιά   0-2 (0-1)
Ιωνικός Ιωνίας – Διαγόρας Βραχνέικων    1-0 (0-0)
Βύρων Καβάλας – Παναχαϊκή    0-5 (0-2)
Ναυπακτιακός Αστέρας – Λάρισα   1-2 (0-0)
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός    2-3 (0-1)
Αλμυρός Γαζίου  – Ελασσόνα    3-1 (0-1)

Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2022 & ώρα 16:00.
Αιγάλεω – Πανσερραϊκός   κ.δ (1-1) (1-0), Παρ. 0-1 (0-0)
Μακεδονικός – Αναγέννηση Καρδίτσας  κ.δ 0-0, Παρ. 0-1 (0-0)
Διαγόρας Ρόδου – Απόλλων Πόντου  κ.δ  0-0, Παρ. 0-0, Πέν.  2-4
Αστέρας Σταυρού – Αλμωπός Αριδαίας   0-3 (0-2)

2η Φάση (Οι αγώνες είναι νοκ άουτ, μόνο κυπελλούχοι ΕΠΣ).

Πρώτο γκρουπ:

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2022
16: Αστέρας Πετριτή – Απόλλων Παραλιμνίου   κ.δ 0-0, Παρ. 0-0, Πέν.  2-4
Βύρων Καβάλας – ΠΟ Φήκης    1-0 (1-0)
Αστέρας Σταυρού – Βατανιακός   κ.δ 2-2 (0-1), Παρ.  3-2
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης – Ελασσόνα    1-2 (1-2)

Δεν ορίστηκε ημερομηνία.
Αστέρας Τριποτάμου – Ιωνικός Ιωνίας    0-3  α/α

Χωρίς αγώνα: ΠΑΟΚ Κρηστώνης και Πανθρακικός

Δεύτερο γκρουπ:

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2022
16:00. Ηλιούπολη – Ερμής Μελιγούς     7-0 (2-0)
ΑΕΡ Αφάντου – Διαγόρας Βραχνέικων      0-1 (0-0)
Παμβουπρασιακός – Πανελευσινιακός     0-2 (0-0)

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2022
16:00. Αλμυρός Γαζίου – Απόλλων Ευπαλίου    1-0 (1-0)
Άρης Βούλας  – Ναυπακτιακός Αστέρας    0-1 (0-1)

Περνάνε χωρίς αγώνα: Άγιος Νικόλαος και Τηλυκράτης.

1η Φάση (Οι αγώνες είναι νοκ άουτ, με ομάδες μόνο τους κυπελλούχους των τοπικών ΕΠΣ).

Τετάρτη 31 Αυγούστου 2022 & ώρα 17:30.

1ος Όμιλος:
Παναργειακός Άργους Ορεστικού – Απόλλων Παραλιμνίου   0-4 (0-3)
ΑΕ Καλαμπακίου – Ιωνικός Ιωνίας   0-4 (0-1)
Αετός Βαρβάρας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης    2-2 (0-1), Παρ.   1-1, Πέν.  3-4

Βύρων Καβάλας – ΑΣ Γιαννιτσά   2-0 (1-0)
Πανθρακικός – ΠΟ Αλεξανδρούπολης   1-0 (0-0)
Αστέρας Τριποτάμου – Άρης Πετεινού   4-1 (0-1)

2ος Όμιλος:
Ελασσόνα – Ατρόμητος Παλαμά   4-1 (2-1)
Βατανιακός – ΑΟ Υπάτου   0-0, Παρ.   0-0, Πέν.   4-2 
ΠΟ Φήκης – Πύρασος Νέας Αγχιάλου   3-0 (3-0)

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης – Αναγέννηση Άρτας   6-1 (3-0)
ΠΑΟ Κουτσελίου – Αστέρας Πετρίτη   1-1 (0-1), Παρ.   0-1
ΑΕ Νέας Σελεύκειας – Αστέρας Σταυρού   0-0, Παρ.   0-2

3ος Όμιλος:
16:30. ΑΟ Κατασταρίου – Ναυπακτιακός Αστέρας   0-4 (0-0)
17:30. Τηλυκράτης – Μολαϊκός    3-0 (1-0)
Ερμής Μελιγούς – Πανκαμαριακός    5-0 (3-0)

Απόλλων Ευπαλίου – Φοίνιξ Νέας Επιδαύρου    1-0
1/9/2022 & 12:00 Παλληξουριακός – Παμβουπρασιακός    1-5 (0-3)
Πανθουριακός – Διαγόρας Βραχνέικων    0-0, Παρ.   0-1

Snack Bar - Ψητοπωλείο “ο ΤΟΛΗΣ”

Νιγρίτα - Τηλεπαραγγελίες: What's Up 6989447710 & 2322770770     Περισσότερα ΕΔΩ

4ος Όμιλος:
17:00. Πανελευσινιακός – Απόλλων Αγίου Ιωάννη    1-0 (1-0)
17:30. Άρης Βούλας – ΑΟ Νέας Αρτάκης   3-0 α/α ???
14/9/2022 & 13:00. Αετός Λουτρών – ΓΠΣ Αλμυρός Γαζίου   2-2 (1-1), Παρ. 0-3
14/9/2022 & 16:30. Ερμής Ζωνιανών – Ηλιούπολη   1-3 (1-2)
Ποσειδών Καρδαμύλων – ΑΕΡ Αφάντου    0-7 (0-4)
ΑΟ Αγίου Νικολάου  Χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση.

Κλείνει το άρθρο “Κύπελλο Ελλάδας 2022 -23 πρόγραμμα & αποτελέσματα” με όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου της σεζόν 2021-22 που θα τα βρείτε ΕΔΩ.

X. Panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός