Κύπελλο Ελλάδος 2018–19

Κύπελλο Ελλάδος 2018–19
 Πρόγραμμα και αποτελέσματα από το Κύπελλο Ελλάδος 2018–19 .
Σε εισαγωγικά (-) αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου, κ.δ – (κανονική διάρκεια), Παρ. – (παράταση), Πέν. – (πέναλτι)
Τελικός κυπέλλου Ελλάδος θα γίνει Σάββατο 11/05/2019.
ΠΑΟΚ –  ΑΕΚ     1-0
Ημιτελικά:
1ος αγώνας  –  3  Απριλίου 2019
19:00.  ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης  2-0    (1-0) Γκολ: 18΄ & 90+7΄ Λέο Μάτος
21:30.  ΑΕΚ – Λαμία  2-0    (0-0)  Γκολ: 63΄ Εζεκιέλ Πόντσε, 90+2΄ Νέναντ Κρστίτσιτς
2ος αγώνας  –  25 Απριλίου 2019
16:00.   
Τρίπολης – ΠΑΟΚ 0-0
18:00.  Λαμία – ΑΕΚ  0-4    (0-2)
Προημιτελικά
1η αγωνιστική :
Τετάρτη 06/02/2019 & 17:00:
Λαμία – Ολυμπιακός  3-3  (2-1)
19:00.  Πανιώνιος – ΠΑΟΚ  2-1  (0-0)
Πέμπτη 07/02/2019 & 17:00: Εργοτέλης – Αστέρας Τρίπολης 0-1  (0-0)
19:30. Ατρόμητος – ΑΕΚ  0-1  (0-0)
2η αγωνιστική από 26-28 Φεβρουαρίου
Τρίτη 26/02/2019 & 19:30:
 ΑΕΚ – Ατρόμητος (1-0)  κ.δ  3–0 
Τετάρτη 27/02/2019 & 17:15:   Αστέρας Τρίπολης – Εργοτέλης (1-0)  κ.δ  4–1 
Τετάρτη 27/02/2019 & 19:30:   ΠΑΟΚ – Πανιώνιος (1-1)  κ.δ  2–1  Παρ. 2–1
Πέμπτη 28/02/2019 & 19:30: Ολυμπιακός – Λαμία  (0-0)  κ.δ   0-1

  5η Φάση (Διπλοί αγώνες): Τρίτη 08/1/2019  & 15:00. Γιάννενα-Πανιώνιος 1-1  (1-1)
17:00. Παναχαϊκή-ΠΑΟΚ  2-1  (1-0)
17:15. Ξάνθη-Ολυμπιακός  0-0   (0-0)
19:30. Εργοτέλης-ΟΦΗ  1-1   (0-1)

Τετάρτη 09/1/2018 & 15:00. Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος 0-3   (0-1)
17:15. Λάρισα-Αστέρας Τρίπολης 3-2   (3-1)
19:30. Κισσαμικός-ΑΕΚ  1-1   (0-1)
Πέμπτη 10/1/2019 & 19:30. Λαμία-Παναθηναϊκός  1-0  (0-0)

2η Αγωνιστική.
Τρίτη 22 Ιανουαρίου 2019
15:00. Πανιώνιος – Γιάννενα (0-0), κ.δ  2-0
19:30. ΠΑΟΚ – Παναχαϊκή  (2-0), κ.δ  5-0
Τετάρτη 23 Ιανουαρίου 2019
15:00. Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης (1-0), κ.δ  2-1
17:15. ΑΕΚ – Κισσαμικός  (2-0), κ.δ  5-0
Αστέρας Τρίπολης – Λάρισα  (2-0), κ.δ  5-3
19:30. Ολυμπιακός – Ξάνθη  (1-0), κ.δ  3-1. 
Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2019
17:15. ΟΦΗ – Εργοτέλης  (1-1), κ.δ  1-1,  Παρ.  0-0  &  Πέν. 3-4 
19:30. Παναθηναϊκός – Λαμία (0-0), κ.δ  1-0,  Παρ. 0-0 &  Πέν. 2-4

4η Φάση: (Φάση ομίλων)

Βαθμολογία 1ος όμιλος2ος όμιλος3ος όμιλος4ος όμιλος
Ατρόμητος Αθηνών 6
ΠΑΣ Γιάννινα  6
Ηρακλής 6
Θύελλα Καμαρίου 0
ΑΕΚ 9
Λαμία 4
Βόλος  4
Απόλλων Λάρισας 0
Παναθηναϊκός 7
Κισσαμικός 4
Παναιτωλικός 2
Ιεράπετρα 2
ΠΑΟΚ  7
Εργοτέλης  4
ΑΡΗΣ  4
Αήττητος Σπάτων  1
25/9 – 21:30, Ατρόμητος Αθηνών -Γιάννινα (0-2)  1-2
3/10 – 16:30, Θύελλα Καμαρίου – Ηρακλής  (0-0)  0-3
12/10 – 18:00, ΑΕΚ – Λαμία (0-0)  2-1
25/9 – 16:30, Βόλος – Απόλλων Λάρισας (1-0)  5-1
2/10- 17:30 Παναιτωλικός – ΠΑΟ (0-0)  0-1
25/9 – 16:30, Ιεράπετρα – Κισσαμικός (0-0)  0-2
26/9 – 19:00, ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ (1-1)  1-1
26/9 – 16:30, Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης   (0-1)  1-1
31/10 – 17:15, Ηρακλής Ατρόμητος – Αθηνών (0-1) 1-6
1/11 – 19:30, Γιάννινα- Θύελλα Καμαρίου (3-0)  5-0
31/10 – 15:00, Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ (0-2)  0-4
30/10 – 19:30, Λαμία – Βόλος (1-1)  1-1
31/10 – 15:00, Κισσαμικός – Παναιτωλικός 0-0
5/12 – 16:00, Παναθηναϊκός – Ιεράπετρα 2-2
14/11 – 15:00, Εργοτέλης – ΠΑΟΚ (0-1) 1-2
31/10 – 17:15, ΑΡΗΣ – Αήττητος Σπάτων(0-0) 2-1

18/12 – 19:30,Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα (0-0) 2–0
19/12 – 17:15,Θύελλα Καμαρίου – Ατρόμητος (0-5)  0-8

20/12-15:00, Απόλλων Λάρισας – Λαμία (0-1)   0-7
20/12 – 15:00, Βόλος – ΑΕΚ  (1-1)  1-3
19/12 – 15:30, Κισσαμικός – Παναθηναϊκός (0-1)   1-2
18/12 – 15:00, Ιεράπετρα – Παναιτωλικός 0-0
20/12 – 17:15, Εργοτέλης – ΑΡΗΣ  (1-0)  3-2
20/12 – 17:15, Αήττητος Σπάτων – ΠΑΟΚ (0-2)  0-6
Βαθμολογια 5ος όμιλος6ος όμιλος7ος όμιλος8ος όμιλος
Ολυμπιακός  9
Παναχαϊκή  6
Λεβαδιακός 3
Άρης Αβάτου  0
Αστέρας Τρίπολης 9
Απόλλων Σμύρνης 4
Τρίκαλα  2
Απόλλων Παραλιμνίου 1
ΟΦΗ 7
Ξάνθη  4
Κασσιόπη 3
Νίκη Βόλου 3
Πανιώνιος  9
ΑΕ Λάρισας  6
Απόλλων Πόντου  3
Ηρόδοτος 0
27/9 – 21:30, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Λεβαδιακός (0-0)  1-0
27/9 – 16:30, Άρης Αβάτου – Παναχαϊκή   (0-0)  0-1
25/9 – 19:00, Αστέρας – Απόλλων Σμύρνης  (0-0)  2-1
25/9 – 16:30, Απόλλων Παραλιμνίου – Τρίκαλα  (1-1)  1-1
26/9 – 16:30, Ξάνθη – ΟΦΗ (0-0)  0-0
26/9 – 19:00, Νίκη Βόλου – Κασσιόπη (0-1)  0-1
3/10 – 17:30  Πανιώνιος – ΑΕ Λάρισας  (1-0)  2-0
27/9 – 16:30Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου   (0-0)  0-1
1/11 – 17:15, Παναχαϊκή – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (0-1)  0-2
30/10 – 17:15, Λεβαδιακός – Άρης Αβάτου  (1-0)   4-0
31/10 – 19:30, Τρίκαλα – Αστέρας Τρίπολης (0-1)  0-1
1/11 – 15:00, Απόλ. Σμύρνης-Παραλίμνιο (1-0)  5-0
1/11 – 15:00, Κασσιόπη – Ξάνθη (0-0)  0-1
30/10 – 15:00, ΟΦΗ – Νίκη Βόλου (2-0)  3-0
31/10 – 15:00, Απόλλων Πόντου – Πανιώνιος (0-2)  0-4
30/10 – 17:15, ΑΕ Λάρισας – Ηρόδοτος (1-0)  4-1
20/12 – 19:30, Παναχαϊκή – Λεβαδιακός  (1-0)  2-1
19/12 – 15:00, Άρης Αβάτου -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1-2)  1-2
20/12 – 15:00, Τρίκαλα – Απόλλων Σμύρνης  (0-0)  1-1
18/12 – 17:15, Παραλίμνιο-Αστέρας Τρίπολης  (0-2)  0-4
19/12 – 15:00, Κασσιόπη – ΟΦΗ (0-2)  0-3
19/12 – 15:00, Νίκη Βόλου – Ξάνθη (0-0)  1-0
19-20/12 – 19:30, Απόλλων Πόντου – ΑΕ Λάρισας (0-2)   0-4
18/12 – 15:00, Ηρόδοτος – Πανιώνιος (0-1)  1-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γ Φάση για Κύπελλο Ελλάδος 2018–19:
Σάββατο 15/09/2018.
16:00.
ΚΙΘΑΙΡΩΝ ΚΑΠΑΡΕΛΙΟΥ Π.Α.Σ. – ΗΡΟΔΟΤΟΣ (1-2), κ.δ 1–3.
16:30.
ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ – ΠΑΕ ΒΟΛΟΣ (0-1), κ.δ 0–2.
Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018

11:00.  ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ VS ΠΑΕ ΣΠΑΡΤΗ Α.Ε. (1-0), κ.δ 1–0.
16:30. ΚΑΡΔΙΑΣ ΑΟ VS ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (1-1), κ.δ 1–5, 
ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΑΣ 2006 VS ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑÏΚΗ ΓΕ 1961 (0-1), κ.δ 0–2, 
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΟΦ VS ΠΑΕ ΚΑΡΑÏΣΚΑΚΗΣ (1-0), κ.δ 1–0,
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ Π.Σ. VS ΠΑΕ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ Π.Α. (0-0), κ.δ 0–0, Παρ. 0–0, Πέν. 5–4.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ΑΕ VS ΠΑΕ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ Π.Γ.Σ. (1-2), κ.δ 3–7,
ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ Α.Σ. VS ΠΑΕ ΤΡΙΚΑΛΑ Α.Ο. (0-1), κ.δ 2–3,
ΑΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ VS ΠΑΕ ΚΑΣΣΙΟΠΗ Α.Ο. (0-1), κ.δ 0–1,
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2014 Α.Ο.Ν. VS ΠΑΕ ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (0-3), κ.δ 0–5,
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΑΣ VS ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (0-2), κ.δ 2–3,
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Γ.Σ. VS ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 88 (0-1), κ.δ 0–3,
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. VS ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΕΠ 1908 (0-0), κ.δ 0–0, Παρ. 1–1, Πέν. 9–10.
18:30.  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ VS ΠΑΕ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 Γ.Σ. (0-0), κ.δ 1–0, 
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ Α.Μ.Σ. VS ΠΑΕ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Α.Ο. (1-0), κ.δ 1–1, Παρ. 0–0, Πέν. 5–4.

Β Φάση:
Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου 2018 
17:00. Αναγέννηση Πλαγιάς vs Θεσπρωτός (0-1), κ.δ 0-5
Ερμής Αμυνταίου vs Οικονόμος Τσαριτσάνης (1-0), κ.δ 2-1
Μέγας Αλέξανδρος Ημαθίας vs ΑΣ Γιαννιτσά (0-0), κ.δ 0-1
Κυριακή 09 Σεπτεμβρίου 2018
16:30. ΑΟ Επισκοπής vs Παλληξουριακός (1-0), κ.δ 4-0
Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018
16:30. Αντίμαχος vs Αιολικός (1-1), κ.δ 3–1.

Α Φάση:
Κυριακή 26 Αυγούστου 2018:
14:30. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Α.Σ. VS ΚΗΦΙΣΙΑ Α.Ε. (1-0), κ.δ 2-0.
15:30. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ Α.Ο. VS ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ Α.Ε. (1-0), κ.δ 1-0.
16:00. ΧΑΛΚΙΣ Α.Ο. VS ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ Α.Ο. (0-1), κ.δ 0-1.
16:30. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ Α.Ε. VS ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΩΝΑ Π.Ο. (2-0), κ.δ 7-1.
17:00. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ Π.Σ. VS ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΩΝ Γ.Σ. (2-0), κ.δ 4-0.
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ Α.Μ.Σ. VS ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ Π.Σ. (0-0), κ.δ 1-0.
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ VS ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ Α.Ε. κ.δ 2-1.
ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ Α.Π.Σ. VS ΚΑΡΔΙΑΣ Α.Ο. (0-0), κ.δ 0-0, Παρ 0-0, Πέν 4-5.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ Α.Π.Ο. VS ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ (1-0), κ.δ 2-2, Παρ 2-0.
ΚΑΒΑΛΑ Α.Ο. VS ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ Α.Σ. (0-0), κ.δ 0-1.
ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ Α.Ο. ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ VS ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ Α.Ε. (1-0), κ.δ 1-0.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ Π.Σ. VS ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (1-1), κ.δ 1-1, Παρ 0-0, Πέν 2-4.
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2014 Α.Ο.Ν. VS ΣΕΛΛΑΝΩΝ Α.Ο. (1-0), κ.δ 2-1.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ Α.Σ. VS ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ Α.Σ. (0-0), κ.δ 0-1.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006 Α.Σ. VS Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ Π.Σ. (0-1), κ.δ 1-1, Παρ 1-1, Πέν 5-4.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Π.Α.Ο. VS ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Ο.Φ. κ.δ 2-3.
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. VS ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΣ Α.Ο. (1-1), κ.δ 3-1.
18:00. ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ Α.Σ. VS ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ Α.Π.Ο. (2-0), κ.δ 3-1.
Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου 2018
16:30. Διαγόρας Βραχνέικων – Αιολικός κ.δ 2-2, Παρ. 0-0 και Πέν. 4-5
17:00. ΠΑΣ Κιθαιρώνας – ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού 4-0

 

 

X. Panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός