Κύπελλο Ελλάδος 2019–20 αγώνες & αποτελέσματα

Κύπελλο Ελλάδος 2019–20, πρόγραμμα & αποτελέσματα.
 Πρόγραμμα και αποτελέσματα από το Κύπελλο Ελλάδος 2019–20 .
 Σε εισαγωγικά (-) αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου, κ.δ – (κανονική διάρκεια), Παρ. – (παράταση), Πέν. – (πέναλτι)
 Τον προγραμματισμό, ημερομηνίες φάσεων και ποιες ομάδες μπαίνουν σε συγκεκριμένη φάση, θα το βρείτε ΕΔΩ.

8η Φάση – Ημιτελικά: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί. (Σύστημα διεξαγωγής αγώνων

1η Αγωνιστική.
Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020.
18:30. ΑΕΚ  – Άρης 2-1 (1-1)
21:30.  ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 3-2 (2-2)
2η Αγωνιστική.
???  Μαρτίου 2020.
??:00. Άρης –  ΑΕΚ  – (-)
??? Φεβρουαρίου 2020.
??:00.  Ολυμπιακός  –  ΠΑΟΚ – (-)

7η Φάση – προημιτελικά: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί. 

1η Αγωνιστική.
Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2020.
18:00. Λαμία – Ολυμπιακος 0-0
Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020.
17:00.  Παναιτωλικός – ΑΕΚ 1-1 (0-1)     & 21:30. ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός  2-0 (1-0)
Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2020.
19:00. Άρης – Ατρόμητος Αθηνών 0-0
2η Αγωνιστική.
Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020.
18:00. Ολυμπιακός – Λαμία 3-2 (0-1)
20:00. Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ  0-1 (0-1)
Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2020.
19:00.  Ατρόμητος – Άρης 0-1 (0-1)
Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020.
18:15. ΑΕΚ – Παναιτωλικός 4-0 (2-0)

6η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί. 

1η Αγωνιστική.
Τρίτη 7 Ιανουαρίου 2020.
19:30. Βόλος ΝΠΣ – Ατρόμητος Αθηνών  0-3 (0-1)
21:30. ΟΦΗ – ΠΑΟΚ  0-3 (0-2)
Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020.
15:00. Καλαμάτα – Ολυμπιακός 0-2 (0-1) 
Αναβολή για 16-1-2020 & 17:30 Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 1-1 (1-1)
ΠΑΣ Γιάννενα – Παναθηναϊκός  1-0 (1-0)
19:30. Παναιτωλικός – Πανιώνιος    0-0 (0-0)
21:30. Ξάνθη – Άρης    0-1 (0-1)
Πέμπτη 9 Ιανουαρίου 2020.
19:30. Τρίκαλα – Λαμία  0-1 (0-0)

2η Αγωνιστική.
Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2020.
17:15. Ατρόμητος Αθηνών – Βόλος ΝΠΣ  0-2 (0-2)
19:30. Άρης – Ξάνθη 2-1 (1-1)
Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2020.
15:00. Λαμία – Τρίκαλα 1-1 (1-1)
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ  4-1 (2-1)
17:15. Πανιώνιος – Παναιτωλικός   0-0 (0-0), Παρ.  1-1
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννενα   3-1 (0-1)
19:30. Ολυμπιακος – Καλαμάτα 4-1 (2-0)
Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020.
19:30. ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 2-0 (2-0)

5η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί.

1η Αγωνιστική.

Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2019.
15:00. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΞΑΝΘΗ Α.Ο. 2-1 (0-1)
17:15. ΠΑΝΣΕΡΡΑÏΚΟΣ Μ.Γ.Σ. – ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ  1-1 (0-0).
19:30. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΒΕΡΟΙΑ Ν.Π.Σ.  1-0 (0-0)

Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019.
15:00. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Α.Σ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  0-3 (0-0)
15:00. ΚΑΛΑΜΑΤΑ Π.Σ. – ΛΑΡΙΣΑ Α.Ε.  3-0 (1-0)
17:15. ΚΑΒΑΛΑ Α.Ο – ΟΦΗ  2-0 (2-0)
19:30. ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  1-3 (0-2)

Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2019.
15:00. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Α.Ο. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Α.Γ.Σ.  0-1 (0-0)
ΙΑΛΥΣΟΣ Γ.Α.Σ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ.  0-4 (0-1)
17:15. ΑΙΟΛΙΚΟΣ  – ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ  0-3 (0-2)
19:30. ΤΡΙΚΑΛΑ Α.Ο. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ  3-2 (0-0)

2η Αγωνιστική.

Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2019.
13:45. Παναιτωλικός – Ιάλυσος  5-1 (0-0)
19:30. Εργοτέλης – Τρίκαλα   0-1 (0-1)

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2019
15:00. Αστέρας Τρίπολης – Πλατανιάς κ.δ  0-1 (0-1) Παρ.  3-1
ΟΦΗ – Καβάλα 4-0 (1-0)
17:15. Ξάνθη – Απόλλων Λάρισας  3-0 (2-0)
Πανιώνιος – Ολυμπιακός Βόλου 6-0 (3-0)
19:30. Βέροια ΝΠΣ – ΠΑΣ Γιάννινα    1-2 (1-1)
ΑΕ Λάρισα 1964 – Καλαμάτα    1-0 (0-0)

Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2019.
15:00. Λαμία – Αιολικός 3-0 (2-0)
17:15. Βόλος – Πανσερραϊκός κ.δ  1-1 (1-0) Παρ. 0-0 Πέν. 4-2
19:30. Παναθηναϊκός – Παναχαϊκή  2-0 (0-0)

4η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ και θα γίνουν ……….

Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2019
16:00. Ιωνικός – Παναχαϊκή 1-2 (1-1)
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 1-0 (1-0)
Βέροια – Λεβαδειακός 3-0 (0-0)

Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2019
16:00. Καβάλα – Κισσαμικός 2-0 (2-0)
Καλαμάτα – Καραϊσκάκης  κ.δ 0-0  Παρ.  0-0  Πέν. 4-3
Αιγάλεω – Εργοτέλης  0-2 (0-0)
[Αιολικός ή (Κόρινθος – Νίκη Βόλου)] – Απόλλων Σμύρνης  1-0 (1-0)
Ένωση Ασπροπύργου Δόξα – ΠΑΣ Γιάννινα  0-2 (0-2) (Τετάρτη 2-10-2019 & 16:00)

Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2019
11:00. Πανθηραϊκός – Πλατανιάς  1-2 (1-1)

Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2019
14:30. Ιάλυσος – Κασσιόπη  1-0 (1-0)
16:00. Αετός Ορφανού – Απόλλων Λάρισας  0-1 (0-1)

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου 1-0 (0-0) (Τετάρτη 9-10-2019 & 16:00)

 H ομάδα του Πανσερραϊκού στην επόμενη φάση περνάει χωρίς αγώνα.

3η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ και θα γίνουν 14 & 15 Σεπτεμβρίου.

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2019 & 16:00.
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ Α.Σ. – Ο ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ Α.Σ.  2-1

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019
16:00. ΠΑΝΘΗΡΑÏΚΟΣ ΑΟ – ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Ο.Φ.  κ.δ   0-0  Παρ.  0-0 Πέν.  5-4
ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ Α.Ο. – ΤΡΙΚΑΛΑ Α.Ο.  1-2
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ Α.Σ. – ΚΑΒΑΛΑ Α.Ο.  κ.δ  0-0  Παρ.  0-1
ΠΑΝΔΡΑΜΑÏΚΟΣ Α.Ο. – ΙΩΝΙΚΟΣ Α.Ο.  0-3
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ Α.Ο. – ΑΙΓΑΛΕΩ Α.Ο.  1-2
ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ Π.Ο. – ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΔΟΞΑ  0-1
20:00. ΠΑΝΣΕΡΡΑÏΚΟΣ Μ.Γ.Σ. – ΤΡΙΓΛΙΑΣ Π.Ο.  2-0

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2019.
15:00. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ Α.Ε. – ΙΑΛΥΣΟΣ Γ.Α.Σ. 0-2
16:00. ΒΕΡΟΙΑ Ν.Π.Σ. – ΔΙΑΓΟΡΑΣ Γ.Σ.  2-0

Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2019.
16:00. 
Αταλάντη-Ολυμπιακός Βόλου  κ.δ 2-2 (1-2) Παρ.  0-1

Τετάρτη 16-10-2019. ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    1-0 (1-0) 

Ακόμη έχουμε τους αναβληθέντες αγώνες:
Ο νικητής του αγώνα της 1ης φάσης ΒΑΘΥΛΛΟΥ ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΥ Α.Ε – ΑΙΟΛΙΚΟΣ Α.Ε.Π.Σ. που εκκρεμεί, θα αντιμετωπίσει για τη 2η φάση την ΚΟΡΙΝΘΟ ΠΑΣ και ο νικητής του παραπάνω αγώνα θα αντιμετωπίσει για την 3η φάση τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Γ.Σ.      (ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    1-0 (1-0) Τετάρτη 16-10-2019)

Ο νικητής του αγώνα της 2ης φάσης ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΑΠΟ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ που εκκρεμεί, θα αντιμετωπίσει για την 3η φάση τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ Α.Σ.

Η ομάδα της Καλαμάτας Π.Σ περνάει στην τέταρτη φάση χωρίς αγώνα.

2η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ.

Σάββατο 31 Αυγούστου 2019 & ώρα 16:30
ΠΟ Ελασσόνας – Τηλυκράτης 2014  κ.δ  1-1 Παρ. 1-1   Πέν.  5-3

Κυριακή 01 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 16:30
ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού ή (Αιολικός – Κόρινθος      2-0 (0-0)   2-10-2019)
Αταλάντη – Καλαμάτα ή Ατρόμητος Πατρών  1-0   (15/9/2016)
Πελλάνας Καστορείου – ΑΟ Υπάτου  1-0 (1-0)
Πανδραμαϊκός – Μακεδονικός Φούφα  1-1 (1-1)
Αετός Ορφανού – Θερμαϊκός Θέρμης  4-2 (2-1)
Ξενοφών Κρεστενών – Δόξα ΑΟ  2-1 (1-1)
Θιναλιακός – Απόλλων Ευπαλίου  1-0 (0-0)
01 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 20:00
ΑΕ Καρίτσας – Πανσερραϊκός  1-2 (0-1)

04 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 16:30
ΑΟ Επισκοπής – Εθνικός Πειραιώς  2-0 (1-0)

08 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 16:30
Πανθηραϊκός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0 (0-0)

1η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ.   * ΕΠΣ

1η Ζώνη
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – Πανδραμαϊκός *(Δράμας)  0-3 Α/Α
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- Αετός Ορφανού (Καβάλας)  0-7
Πανσερραϊκός (Σερρών)- Ορφέας PUMA Ξάνθης (Ξάνθης) κ.δ 1-1, Παρ. 2-2, Πέν. 4-3

2η Ζώνη
ΠΑΟΝΕ (Κιλκίς) – ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας)  0-4
Μακεδονικός ΦΟΥΦΑ (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς) κ.δ 2-2, Παρ. 2-2, Πέν. 3-2
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας)  1-2

3η Ζώνη
Ελλασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας) κ.δ 0–0, Παρ. 0–0, Πέν. 4–2
Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων) 2-0
Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας)  3-1
Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας)  3-1

4η Ζώνη
Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλ/ίας) 3-0
Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας) 0-1
Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου)  2-0
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας) Αναβολή

5η Ζώνη
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας) – Παναργειακός (Αργολίδας)  5-0
Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας) 2-0
Πελλάνας Καστορείου (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου) 2-0
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου)  Αναβολή

6η Ζώνη
Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – Εθνικός (Πειραιά) κ.δ 2–2, Παρ. 2–2, Πέν. 2–3
Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου) 1-0
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών)  3-0
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων)  0-3

 

X. Panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός