ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΚύπελλο Ελλάδος 2019–20 αγώνες & αποτελέσματα

Κύπελλο Ελλάδος 2019–20 αγώνες & αποτελέσματα

Κύπελλο Ελλάδος 2019–20, πρόγραμμα & αποτελέσματα.
   Πρόγραμμα και αποτελέσματα από το Κύπελλο Ελλάδος 2019–20 .
  Σε εισαγωγικά (-) αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου, κ.δ – (κανονική διάρκεια), Παρ. – (παράταση), Πέν. – (πέναλτι)
 Τον προγραμματισμό, ημερομηνίες φάσεων και ποιες ομάδες μπαίνουν σε συγκεκριμένη φάση, θα το βρείτε ΕΔΩ.

9η Φάση – Τελικός:   ΑΕΚ – Ολυμπιακός    0-1 (0-1)

Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2020 & 21:00.  “Πανθεσσαλικό Στάδιο” Βόλου.

Κυριακή 30 Αυγούστου 2020 & 21:00. (Στάδιο ΟΑΚΑ). Αναβολή αγώνα.

Κυριακή 26 Ιουλίου 2020 & ώρα 21:00.  (Γήπεδο Ριζούπολης – Αθήνα). Αναβολή αγώνα.

8η Φάση – Ημιτελικά: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί. (Σύστημα διεξαγωγής αγώνων

1η Αγωνιστική.
Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020.
18:30. ΑΕΚ  – Άρης          2-1 (1-1)
21:30.    ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός       3-2 (2-2)
2η Αγωνιστική.
24 Ιουνίου 2020.
19:00.   Άρης    –  ΑΕΚ     κ.δ 2-1 (0-0), Παρ.  0-1 (0-1)
21:30.   Ολυμπιακός  –  ΠΑΟΚ            2-0 (0-0)

7η Φάση – προημιτελικά: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί. 

1η Αγωνιστική.
Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2020.
18:00. Λαμία – Ολυμπιακος          0-0
Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020.
17:00.    Παναιτωλικός – ΑΕΚ          1-1 (0-1)     &     21:30. ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός    2-0 (1-0)
Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2020.
19:00. Άρης – Ατρόμητος Αθηνών     0-0
2η Αγωνιστική.
Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020.
18:00. Ολυμπιακός – Λαμία        3-2 (0-1)
20:00. Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ       0-1 (0-1)
Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2020.
19:00.   Ατρόμητος – Άρης     0-1 (0-1)
Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020.
18:15. ΑΕΚ  – Παναιτωλικός     4-0 (2-0)

6η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί. 

1η Αγωνιστική.
Τρίτη 7 Ιανουαρίου 2020.
19:30. Βόλος ΝΠΣ – Ατρόμητος Αθηνών   0-3 (0-1)
21:30. ΟΦΗ – ΠΑΟΚ    0-3 (0-2)
Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020.
15:00. Καλαμάτα – Ολυμπιακός   0-2 (0-1)   
Αναβολή για 16-1-2020 & 17:30    Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ   1-1 (1-1)
ΠΑΣ Γιάννενα – Παναθηναϊκός      1-0 (1-0)
19:30. Παναιτωλικός – Πανιώνιος      0-0 (0-0)
21:30. Ξάνθη – Άρης       0-1 (0-1)
Πέμπτη 9 Ιανουαρίου 2020.
19:30. Τρίκαλα – Λαμία    0-1 (0-0)

2η Αγωνιστική.
Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2020.
17:15. Ατρόμητος Αθηνών – Βόλος ΝΠΣ        0-2 (0-2)
19:30. Άρης – Ξάνθη       2-1 (1-1)
Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2020.
15:00. Λαμία – Τρίκαλα       1-1 (1-1)
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ        4-1 (2-1)
17:15. Πανιώνιος – Παναιτωλικός    0-0 (0-0), Παρ.  1-1
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννενα       3-1 (0-1)
19:30. Ολυμπιακος – Καλαμάτα    4-1 (2-0)
Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020.
19:30.   ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης    2-0 (2-0)

5η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι διπλοί.

1η Αγωνιστική.

Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2019.
15:00. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΞΑΝΘΗ Α.Ο.      2-1 (0-1)
17:15. ΠΑΝΣΕΡΡΑÏΚΟΣ Μ.Γ.Σ. – ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ      1-1 (0-0).
19:30. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΒΕΡΟΙΑ Ν.Π.Σ.      1-0 (0-0)

Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019.
15:00. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Α.Σ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ       0-3 (0-0)
15:00. ΚΑΛΑΜΑΤΑ Π.Σ. – ΛΑΡΙΣΑ Α.Ε.      3-0 (1-0)
17:15. ΚΑΒΑΛΑ Α.Ο – ΟΦΗ      2-0 (2-0)
19:30. ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ     1-3 (0-2)

Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2019.
15:00. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Α.Ο. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Α.Γ.Σ.      0-1 (0-0)
ΙΑΛΥΣΟΣ Γ.Α.Σ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ.      0-4 (0-1)
17:15.  ΑΙΟΛΙΚΟΣ  – ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ      0-3 (0-2)
19:30.  ΤΡΙΚΑΛΑ Α.Ο. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ     3-2 (0-0)

2η Αγωνιστική.

Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2019.
13:45. Παναιτωλικός – Ιάλυσος       5-1 (0-0)
19:30. Εργοτέλης – Τρίκαλα       0-1 (0-1)

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2019
15:00. Αστέρας Τρίπολης – Πλατανιάς  κ.δ  0-1 (0-1) Παρ.  3-1
ΟΦΗ – Καβάλα    4-0 (1-0)
17:15. Ξάνθη – Απόλλων Λάρισας   3-0 (2-0)
Πανιώνιος – Ολυμπιακός Βόλου  6-0 (3-0)
19:30. Βέροια ΝΠΣ – ΠΑΣ Γιάννινα    1-2 (1-1)
ΑΕ Λάρισα 1964 – Καλαμάτα    1-0 (0-0)

Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2019.
15:00. Λαμία – Αιολικός    3-0 (2-0)
17:15. Βόλος – Πανσερραϊκός   κ.δ  1-1 (1-0) Παρ. 0-0 Πέν. 4-2
19:30. Παναθηναϊκός – Παναχαϊκή     2-0 (0-0)

4η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ και θα γίνουν ……….

Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2019
16:00. Ιωνικός – Παναχαϊκή     1-2 (1-1)
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας     1-0 (1-0)
Βέροια – Λεβαδειακός   3-0 (0-0)

Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2019
16:00. Καβάλα – Κισσαμικός        2-0 (2-0)
Καλαμάτα – Καραϊσκάκης       κ.δ 0-0  Παρ.  0-0  Πέν. 4-3
Αιγάλεω – Εργοτέλης        0-2 (0-0)      
[Αιολικός ή (Κόρινθος – Νίκη Βόλου)] – Απόλλων Σμύρνης       1-0 (1-0)
Ένωση Ασπροπύργου Δόξα – ΠΑΣ Γιάννινα        0-2 (0-2)       (Τετάρτη 2-10-2019 & 16:00)

Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2019
11:00. Πανθηραϊκός – Πλατανιάς        1-2 (1-1)

Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2019
14:30. Ιάλυσος – Κασσιόπη        1-0 (1-0)
16:00. Αετός Ορφανού – Απόλλων Λάρισας        0-1 (0-1)

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου     1-0 (0-0)       (Τετάρτη 9-10-2019 & 16:00)

 H ομάδα του Πανσερραϊκού στην επόμενη φάση περνάει χωρίς αγώνα.

3η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ και θα γίνουν 14 & 15 Σεπτεμβρίου.

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2019 & 16:00.
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ Α.Σ. – Ο ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ Α.Σ.    2-1

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019
16:00. ΠΑΝΘΗΡΑÏΚΟΣ ΑΟ – ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Ο.Φ.       κ.δ   0-0  Παρ.  0-0 Πέν.  5-4
ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ Α.Ο. – ΤΡΙΚΑΛΑ Α.Ο.        1-2
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ Α.Σ. – ΚΑΒΑΛΑ Α.Ο.            κ.δ  0-0  Παρ.  0-1
ΠΑΝΔΡΑΜΑÏΚΟΣ Α.Ο. – ΙΩΝΙΚΟΣ Α.Ο.      0-3
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ Α.Ο. – ΑΙΓΑΛΕΩ Α.Ο.     1-2
ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ Π.Ο. – ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΔΟΞΑ        0-1
20:00. ΠΑΝΣΕΡΡΑÏΚΟΣ Μ.Γ.Σ. – ΤΡΙΓΛΙΑΣ Π.Ο.       2-0

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2019.
15:00. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ Α.Ε. – ΙΑΛΥΣΟΣ Γ.Α.Σ.    0-2
16:00. ΒΕΡΟΙΑ Ν.Π.Σ. – ΔΙΑΓΟΡΑΣ Γ.Σ.          2-0

Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2019.
16:00. 
Αταλάντη-Ολυμπιακός Βόλου  κ.δ 2-2 (1-2) Παρ.  0-1

Τετάρτη 16-10-2019.  ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    1-0 (1-0) 

Ακόμη έχουμε τους αναβληθέντες αγώνες:
Ο νικητής του αγώνα της 1ης φάσης ΒΑΘΥΛΛΟΥ ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΥ Α.Ε – ΑΙΟΛΙΚΟΣ Α.Ε.Π.Σ. που εκκρεμεί, θα αντιμετωπίσει για τη 2η φάση την ΚΟΡΙΝΘΟ ΠΑΣ και ο νικητής του παραπάνω αγώνα θα αντιμετωπίσει για την 3η φάση τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Γ.Σ.      (ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    1-0 (1-0) Τετάρτη 16-10-2019)

Ο νικητής του αγώνα της 2ης φάσης ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΑΠΟ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ που εκκρεμεί, θα αντιμετωπίσει για την 3η φάση τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ Α.Σ.

Η ομάδα της Καλαμάτας Π.Σ περνάει στην τέταρτη φάση χωρίς αγώνα.

2η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ.

Σάββατο 31 Αυγούστου 2019 & ώρα 16:30
ΠΟ Ελασσόνας – Τηλυκράτης 2014      κ.δ  1-1 Παρ. 1-1   Πέν.  5-3

Κυριακή 01 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 16:30
ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού ή (Αιολικός – Κόρινθος      2-0 (0-0)   2-10-2019)
Αταλάντη – Καλαμάτα ή Ατρόμητος Πατρών           1-0   (15/9/2016)
Πελλάνας Καστορείου – ΑΟ Υπάτου          1-0 (1-0)
Πανδραμαϊκός – Μακεδονικός Φούφα          1-1 (1-1)
Αετός Ορφανού – Θερμαϊκός Θέρμης          4-2 (2-1)
Ξενοφών Κρεστενών – Δόξα ΑΟ          2-1 (1-1)
Θιναλιακός – Απόλλων Ευπαλίου          1-0 (0-0)
01 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 20:00
ΑΕ Καρίτσας – Πανσερραϊκός          1-2 (0-1)

04 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 16:30
ΑΟ Επισκοπής – Εθνικός Πειραιώς       2-0 (1-0)

08 Σεπτεμβρίου 2019 & ώρα 16:30
Πανθηραϊκός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ    1-0 (0-0)

1η Φάση: Όλοι οι αγώνες είναι νοκ άουτ.   * ΕΠΣ

1η Ζώνη
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – Πανδραμαϊκός *(Δράμας)  0-3 Α/Α
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- Αετός Ορφανού (Καβάλας)  0-7
Πανσερραϊκός (Σερρών)- Ορφέας PUMA Ξάνθης (Ξάνθης) κ.δ 1-1, Παρ. 2-2, Πέν. 4-3

2η Ζώνη
ΠΑΟΝΕ (Κιλκίς) – ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας)    0-4
Μακεδονικός ΦΟΥΦΑ (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς) κ.δ 2-2, Παρ. 2-2, Πέν. 3-2
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας)    1-2

3η Ζώνη
Ελλασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας) κ.δ 0–0, Παρ. 0–0, Πέν. 4–2
Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων)   2-0
Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας)    3-1
Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας)   3-1

4η Ζώνη
Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλ/ίας)   3-0
Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας)  0-1
Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου)    2-0
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας)   Αναβολή

5η Ζώνη
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας) – Παναργειακός (Αργολίδας)    5-0
Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας)    2-0
Πελλάνας Καστορείου (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου)  2-0
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου)    Αναβολή

6η Ζώνη
Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – Εθνικός (Πειραιά)  κ.δ 2–2, Παρ. 2–2, Πέν. 2–3
Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου)     1-0
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών)    3-0
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων)    0-3

 

X. Panseraikos
X. Panseraikoshttps://panseraikos.gr
www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός
Δημοφιλή άρθρα

Αγώνες Πανσερραϊκού SL1

7η Αγωνιστική Play Out
Σάββατο 11 Μαΐου, 2024 20:00 location
Πρόγραμμα, αποτελέσματα & βαθμολογία ΕΔΩ.

Τελευταία άρθρα