Πρώτη φάση του 50ου κυπέλλου Μακεδονίας 20-21

Πρώτη φάση του 50ου κυπέλλου ΕΠΣ Μακεδονίας 2020-21

Σύμφωνα με τα στοιχεία της Ένωσης οι συμμετοχές στο κύπελλο είναι 144 ομάδες, που είναι ρεκόρ όλων των εποχών !!!.
(Οκτώ (8) ομάδες της Γ Εθνικής, μία (1) ομάδα ΠΑΕ, δέκα εννέα (19) ομάδες της Α1, εξήντα (60) ομάδες της Α, σαράντα τέσσερις (44) ομάδες της Β και δώδεκα (12) ομάδες της Γ Ερασιτεχνικής κατηγορίας).

Στην επόμενη φάση θα προκριθούν οι δύο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Μετά την κλήρωση προέκυψαν τα παρακάτω ζευγάρια ανά όμιλο, που θα αγωνιστούν στην πρώτη φάση του 50ου κυπέλλου:

1ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αξιός Ανατολικού – Καμπανιακός
Αίας Ευόσμου – Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου
2η Αγωνιστική.
Καμπανιακός – Αίας Ευόσμου
Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου – Αξιός Ανατολικού
3η Αγωνιστική.
Αίας Ευόσμου – Αξιός Ανατολικού
Καμπανιακός – Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου

2ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Εθνικός Μαλγάρων – ΠΟ Ξηροκρήνης
Αστέρας Αμπελοκήπων – Ολυμπιακός Κυμίνων
2η Αγωνιστική.
ΠΟ Ξηροκρήνης – Αστέρας Αμπελοκήπων
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εθνικός Μαλγάρων
3η Αγωνιστική.
Αστέρας Αμπελοκήπων – Εθνικός Μαλγάρων
ΠΟ Ξηροκρήνης – Ολυμπιακός Κυμίνων

3ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ελευθεριακός – Σμυρναϊκός Βαθυλάκου
Αναγέννηση Χαλκηδόνας – Κανονιέρηδες
2η Αγωνιστική.
Σμυρναϊκός Βαθυλάκου – Αναγέννηση Χαλκηδόνας
Κανονιέρηδες – Ελευθεριακός
3η Αγωνιστική.
Αναγέννηση Χαλκηδόνας – Ελευθεριακός
Σμυρναϊκός Βαθυλάκου – Κανονιέρηδες

4ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
ΑΣ Νεάπολης – Ομόνοια Σίνδου
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – Ακαδ. Γ. Κούδας
2η Αγωνιστική.
Ομόνοια Σίνδου – ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου
Ακαδημία Γ. Κούδας – ΑΣ Νεάπολης
3η Αγωνιστική.
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – ΑΣ Νεάπολης
Ομόνοια Σίνδου – Ακαδ. Γ. Κούδας

5ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ιωνικός – Νίκη Ευκαρπίας
Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης – Μακεδονικός Γέφυρας
2η Αγωνιστική.
Νίκη Ευκαρπίας – Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης
Μακεδονικός Γέφυρας – Ιωνικός
3η Αγωνιστική.
Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης – Ιωνικός
Νίκη Ευκαρπίας – Μακεδονικός Γέφυρας

6ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Δόξα Αγ.Παύλου – ΜΑΣ Αγχιάλου
ΑΕ Καλλιθέας Παν. Φαν. – Δόξα Πενταλόφου
2η Αγωνιστική.
ΜΑΣ Αγχιάλου – ΑΕ Καλλιθέας Παν. Φαν.
Δόξα Πενταλόφου – Δόξα Αγ.Παύλου
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Καλλιθέας Παν. Φαν. – Δόξα Αγ.Παύλου
ΜΑΣ Αγχιάλου – Δόξα Πενταλόφου

7ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Κεραυνός Ωραιοκάστρου – Ομόνοια Σταυρούπολης
ΓΣ Ηλιούπολης – Μ. Αλέξανδρος Καλοχωρίου
2η Αγωνιστική.
Ομόνοια Σταυρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης
Μ. Αλέξανδρος Καλοχωρίου – Κεραυνός Ωραιοκάστρου
3η Αγωνιστική.
ΓΣ Ηλιούπολης – Κεραυνός Ωραιοκάστρου
Ομόνοια Σταυρούπολης – Μ. Αλέξανδρος Καλοχωρίου

8ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ακρίτες Συκεών – Φοίνικας Πολίχνης
ΑΕ Αμπελοκήπων – Δόξα Ρετζικίου
2η Αγωνιστική.
Φοίνικας Πολίχνης – ΑΕ Αμπελοκήπων
Δόξα Ρετζικίου – Ακρίτες Συκεών
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Αμπελοκήπων – Ακρίτες Συκεών
Φοίνικας Πολίχνης – Δόξα Ρετζικίου

9ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Μακεδονικός Λητής – Παύλος Μελάς
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης – ΠΑΟ Δορκάδας
2η Αγωνιστική.
Παύλος Μελάς – Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης
ΠΑΟ Δορκάδας – Μακεδονικός Λητής
3η Αγωνιστική.
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης – Μακεδονικός Λητής
Παύλος Μελάς – ΠΑΟ Δορκάδας

10ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Νέστωρ Οσσας – Ιάσων Αυγής
Ρεπό: Μακεδονικός Ασκού
2η Αγωνιστική.
Ιάσων Αυγής – Μακεδονικός Ασκού
Ρεπό: Νέστωρ Οσσας
3η Αγωνιστική.
Μακεδονικός Ασκού – Νέστωρ Οσσας
Ρεπό: Ιάσων Αυγής

Συνέχεια στη πρώτη φάση του 50ου κυπέλλου με τον ενδέκατο όμιλο:

11ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
ΠΑΟ Ξυλούπολης – Δόξα Ασσήρου
Ρεπό: Νίκη Ηρακλείου
2η Αγωνιστική.
Δόξα Ασσήρου – Νίκη Ηρακλείου
Ρεπό: ΠΑΟ Ξυλούπολης
3η Αγωνιστική.
Νίκη Ηρακλείου – ΠΑΟ Ξυλούπολης
Ρεπό: Δόξα Ασσήρου

12ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ελλήσποντος Μαδύτου – ΠΑΟΚ Σταυρού
Δόξα Γερακαρούς – Θύελλα Περιστερώνας
2η Αγωνιστική.
ΠΑΟΚ Σταυρού – Δόξα Γερακαρούς
Θύελλα Περιστερώνας – Ελλήσποντος Μαδύτου
3η Αγωνιστική.
Δόξα Γερακαρούς – Ελλήσποντος Μαδύτου
ΠΑΟΚ Σταυρού – Θύελλα Περιστερώνας

13ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου – Αρης Καβαλαρίου
Ρεπό: Κεραυνός Κολχικού
2η Αγωνιστική.
Αρης Καβαλαρίου – Κεραυνός Κολχικού
Ρεπό: Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου
3η Αγωνιστική.
Κεραυνός Κολχικού – Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου
Ρεπό: Αρης Καβαλαρίου

14ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Κισσός Χορτιάτη – Πανόραμα
ΑΕ Φιλύρου – Ν. Γενεά Ασβεστοχωρίου
2η Αγωνιστική.
Πανόραμα – ΑΕ Φιλύρου
Ν. Γενεά Ασβεστοχωρίου – Κισσός Χορτιάτη
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Φιλύρου – Κισσός Χορτιάτη
Πανόραμα – Ν. Γενεά Ασβεστοχωρίου

15ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας
ΑΕ Φαλήρου – Μελιτέας
2η Αγωνιστική.
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – ΑΕ Φαλήρου
Μελιτέας – Αχιλλέας Τριανδρίας
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Φαλήρου – Αχιλλέας Τριανδρίας
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Μελιτέας

16ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Μέντεκας Καλαμαριάς – ΠΑΟΚ Ερασιτέχνες
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΠΑΟ Διοικητηρίου
2η Αγωνιστική.
ΠΑΟΚ Ερασιτέχνες – Μαραθώνας
ΠΑΟ Διοικητηρίου – Μέντεκας Καλαμαριάς
3η Αγωνιστική.
Μαραθώνας – Μέντεκας Καλαμαριάς
ΠΑΟΚ Ερασιτέχνες – ΠΑΟ Διοικητηρίου

17ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αστέρας Ραιδεστού – Ποσειδώνας Καλαμαριάς
Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη – Ατρόμητος Τριαδίου
2η Αγωνιστική.
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη
Ατρόμητος Τριαδίου – Αστέρας Ραιδεστού
3η Αγωνιστική.
Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη – Αστέρας Ραιδεστού
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Ατρόμητος Τριαδίου

18ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
ΑΟ Καρδίας – Εθνικός Πυλαίας
ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ρυσίου
2η Αγωνιστική.
Εθνικός Πυλαίας – ΑΕ Πυλαίας
Αναγέννηση Ρυσίου – ΑΟ Καρδίας
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Πυλαίας – ΑΟ Καρδίας
Εθνικός Πυλαίας – Αναγέννηση Ρυσίου

19ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης – ΠΑΟ Ν. Επιβατών
ΑΕ Κρήνης – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
2η Αγωνιστική.
ΠΑΟ Ν. Επιβατών – ΑΕ Κρήνης
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Κρήνης – Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης
ΠΑΟ Ν. Επιβατών – Κεραυνός Αγγελοχωρίου

20ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ορφέας Σουρωτής – Αετός Βασιλικών
Ρεπό: Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου
2η Αγωνιστική.
Αετός Βασιλικών – Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου
Ρεπό: Ορφέας Σουρωτής
3η Αγωνιστική.
Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου – Ορφέας Σουρωτής
Ρεπό: Αετός Βασιλικών

21ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Απόλλων Κ. Σχολαρίου – Νίκη Μεσημερίου
Αναγέννηση Επανομής – Δόξα Τριλόφου
2η Αγωνιστική.
Νίκη Μεσημερίου – Αναγέννηση Επανομής
Δόξα Τριλόφου – Απόλλων Κ. Σχολαρίου
3η Αγωνιστική.
Αναγέννηση Επανομής – Απόλλων Κ. Σχολαρίου
Νίκη Μεσημερίου – Δόξα Τριλόφου

22ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Δόξα Αδένδρου – Φίλιππος Ελεούσας
Δάφνη Ακροποτάμου – Θρίαμβος Παρθενίου
2η Αγωνιστική.
Φίλιππος Ελεούσας – Δάφνη Ακροποτάμου
Θρίαμβος Παρθενίου – Δόξα Αδένδρου
3η Αγωνιστική.
Δάφνη Ακροποτάμου – Δόξα Αδένδρου
Φίλιππος Ελεούσας – Θρίαμβος Παρθενίου

23ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Εθνικός Ευόσμου – Νέα Πολιτεία Ευόσμου
Δόξα Ελπίδας – Μ. Αλέξανδρος Ελλήνων
2η Αγωνιστική.
Νέα Πολιτεία Ευόσμου – Δόξα Ελπίδας
Μ. Αλέξανδρος Ελλήνων – Εθνικός Ευόσμου
3η Αγωνιστική.
Δόξα Ελπίδας – Εθνικός Ευόσμου
Νέα Πολιτεία Ευόσμου – Μ. Αλέξανδρος Ελλήνων

24ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Μακεδονία Ευκαρπίας – Σταυραετός Ευξεινούπολης
Αναγέννηση Καλοχωρίου – Οδυσσέας Κορδελιού
2η Αγωνιστική.
Σταυραετός Ευξεινούπολης – Αναγέννηση Καλοχωρίου
Οδυσσέας Κορδελιού – Μακεδονία Ευκαρπίας
3η Αγωνιστική.
Αναγέννηση Καλοχωρίου – Μακεδονία Ευκαρπίας
Σταυραετός Ευξεινούπολης – Οδυσσέας Κορδελιού

25ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
ΑΟ Θράκης – Εσπερος Τερψηθέας
ΑΜΣ Νικόπολη – Ακαδ. Ποδ. Ζ. Ζάχου
2η Αγωνιστική.
Εσπερος Τερψηθέας – ΑΜΣ Νικόπολη
Ακαδ. Ποδ. Ζ. Ζάχου – ΑΟ Θράκης
3η Αγωνιστική.
ΑΜΣ Νικόπολη – ΑΟ Θράκης
Εσπερος Τερψηθέας – Ακαδ. Ποδ. Ζ. Ζάχου

26ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αστραπή Νεάπολης – Ρουβίκωνας
ΑΣ Ατλας Μενεμένης – Ελπίδες Αμπελοκήπων
2η Αγωνιστική.
Ρουβίκωνας – ΑΣ Ατλας Μενεμένης
Ελπίδες Αμπελοκήπων – Αστραπή Νεάπολης
3η Αγωνιστική.
ΑΣ Ατλας Μενεμένης – Αστραπή Νεάπολης
Ρουβίκωνας – Ελπίδες Αμπελοκήπων

27ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – Λύκοι Δήμου Π. Μέλα
Αισχύλος Ωραιοκάστρου – Εθνικός Μετεώρων
2η Αγωνιστική.
Λύκοι Δήμου Π. Μέλα – Αισχύλος Ωραιοκάστρου
Εθνικός Μετεώρων – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
3η Αγωνιστική.
Αισχύλος Ωραιοκάστρου – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
Λύκοι Δήμου Π. Μελά – Εθνικός Μετεώρων

28ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Εθνικός Αστέρας – ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας
ΑΣ Αγ. Παύλος – Κεραυνός Αγίου Παύλου
2η Αγωνιστική.
ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας – ΑΣ Αγ. Παύλος
Κεραυνός Αγ. Παύλου – Εθνικός Αστέρας
3η Αγωνιστική.
ΑΣ Αγ. Παύλος – Εθνικός Αστέρας
ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας – Κεραυνός Αγ. Παύλου

29ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αστέρια – Ενωση Συκεών
ΑΟ Σούτερς – Ελπίδες Συκεών
2η Αγωνιστική.
Ενωση Συκεών – ΑΟ Σούτερς
Ελπίδες Συκεών – Αστέρια
3η Αγωνιστική.
ΑΟ Σούτερς – Αστέρια
Ενωση Συκεών – Ελπίδες Συκεών

30ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ατρόμητος Φιλαδέλφειας – Νίκη Νεοχωρούδας
Αστραπή Μεσαίου – Μ. Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου
2η Αγωνιστική.
Νίκη Νεοχωρούδας – Αστραπή Μεσαίου
Μ. Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου – Ατρόμητος Φιλαδέλφειας
3η Αγωνιστική.
Αστραπή Μεσαίου – Ατρόμητος Φιλαδέλφειας
Νίκη Νεοχωρούδας – Μ. Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου

31ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Εθνικός Λαγυνών – Μ. Αλέξανδρος Ν. Απολλωνίας
Δόξα Περιβολακίου – Ελλήσποντος Κριθιάς
2η Αγωνιστική.
Μ. Αλέξανδρος Ν. Απολλωνίας – Δόξα Περιβολακίου
Ελλήσποντος Κριθιάς – Εθνικός Λαγυνών
3η Αγωνιστική.
Δόξα Περιβολακίου – Εθνικός Λαγυνών
Μ. Αλέξανδρος Ν. Απολλωνίας – Ελλήσποντος Κριθιάς

32ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αετοί Θεσσαλονίκης – Φοίνικας Τούμπας
ΑΕ Ελπίδα Τούμπας – Δόξα Τούμπας
2η Αγωνιστική.
Φοίνικας Τούμπας – ΑΕ Ελπίδα Τούμπας
Δόξα Τούμπας – Αετοί Θεσσαλονίκης
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Ελπίδα Τούμπας – Αετοί Θεσσαλονίκης
Φοίνικας Τούμπας – Δόξα Τούμπας

33ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ηφαιστος Θέρμης – Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης
ΑΕ Χαριλάου Αγ. Ελευθέριος – Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
2η Αγωνιστική.
Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης – ΑΕ Χαριλάου Αγ. Ελευθέριος
Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης – ΄Ηφαιστος Θέρμης
3η Αγωνιστική.
ΑΕ Χαριλάου Αγ. Ελευθέριος – ΄Ηφαιστος Θέρμης
Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης – Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης

34ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Αργοναύτης Καλαμαριάς – Χαρίλαος Επαμεινώνδας
ΑΣ Πέρα – Ιταλική Ακαδημία Θεσσαλονίκης
2η Αγωνιστική.
Χαρίλαος Επαμεινώνδας – ΑΣ Πέρα
Ιταλική Ακαδημία Θεσσαλονίκης – Αργοναύτης Καλαμαριάς
3η Αγωνιστική.
ΑΣ Πέρα – Αργοναύτης Καλαμαριάς
Χαρίλαος Επαμεινώνδας – Ιταλική Ακαδημία Θεσσαλονίκης

35ος Όμιλος
1η Αγωνιστική.
Ατρόμητος Πλαγιαρίου – Πυρσός Αγίας Τριάδας
Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής – Αχιλλέας Περαίας
2η Αγωνιστική.
Πυρσός Αγίας Τριάδας – Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής
Αχιλλέας Περαίας – Ατρόμητος Πλαγιαρίου
3η Αγωνιστική.
Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής – Ατρόμητος Πλαγιαρίου
Πυρσός Αγίας Τριάδας – Αχιλλέας Περαίας

Κλείνει το άρθρο “Πρώτη φάση του 50ου κυπέλλου Μακεδονίας” με την ευχή να πάνε Όλα Καλά, με υγεία για όλο τον κόσμο.

X. Panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός