Το πρόγραμμα αγώνων κυπέλλου Ελλάδος 2017-18

 Το πρόγραμμα αγώνων κυπέλλου Ελλάδος 2017-18 όπως βγήκε από την κλήρωση που έκανε την Παρασκευή 11 Αυγούστου έχει ως εξής:

Η 1η φάση έχει έναν αγώνα, από ομάδες Β Εθνικής και είναι μεταξύ Αιγινιακού και Βέροιας με πρώτο αγώνα στο γήπεδο του Αιγινιακού, με πιθανή ημερομηνία το Σ/Κ 19-20 Αυγούστου και το δεύτερο πάλι με πιθανή ημερομηνία Τ/Τ 29-30 Αυγούστου.

Η 2η φάση έχει τριάντα δύο ομάδες από Α’  Εθνική και Β’  Εθνική χωρισμένο σε οχτώ ομίλους με δύο ομάδες από Α’  Εθνική και δύο από Β’  Εθνική.

Οι αγώνες είναι μονοί.

Οι ομάδες από Α’  Εθνική σύμφωνα με προκήρυξη του κυπέλλου θα δώσουν δύο αγώνες εκτός έδρας.

panserraikos πρόγραμμα αγώνων κυπέλλουΤο πρόγραμμα αγώνων κυπέλλου στη δεύτερη φάση έχει της ομάδες που αναγράφονται παρακάτω.

Πιθανές ημερομηνίες των τριών αγώνων για όλους τους ομίλους είναι οι  19-21/9/2017, 24-26/10/2017 και 28-30/11/2017

1ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΟΦΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     
ΗΡΑΚΛΗΣΟΦΗ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΟΦΗΠΛΑΤΑΝΙΑΣ     
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΗΡΑΚΛΗΣ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΟΦΗΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     
ΗΡΑΚΛΗΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ     

2ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΠΑΟΚ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΝΙΚΗΤΗΣ Α΄ ΦΑΣΗ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΠΑΟΚΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ     
ΝΙΚΗΤΗΣ Α΄ ΦΑΣΗΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣΠΑΟΚ     
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΝΙΚΗΤΗΣ Α΄ ΦΑΣΗ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ     
ΝΙΚΗΤΗΣ Α΄ ΦΑΣΗΠΑΟΚ     

3ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΑΕΚ
ΛΑΜΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΕΚΛΑΜΙΑ     
ΚΑΛΛΙΘΕΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΑΕΚ     
ΛΑΜΙΑΚΑΛΛΙΘΕΑ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΛΑΜΙΑ     
ΚΑΛΛΙΘΕΑΑΕΚ     

4ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΤΡΙΚΑΛΑ
ΣΠΑΡΤΗ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣΚΑΣΣΙΟΠΗ     
ΣΠΑΡΤΗΤΡΙΚΑΛΑ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΤΡΙΚΑΛΑΑΤΡΟΜΗΤΟΣ     
ΚΑΣΣΙΟΠΗΣΠΑΡΤΗ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΤΡΙΚΑΛΑΚΑΣΣΙΟΠΗ     
ΣΠΑΡΤΗΑΤΡΟΜΗΤΟΣ     

5ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ     
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ     
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     

6ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΞΑΝΘΗΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ     
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΞΑΝΘΗ     
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ     
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣΞΑΝΘΗ     

7ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΡΗΣ
ΠΑΝΑΓΙΑΛΕΙΟΣ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ     
ΠΑΝΑΓΙΑΛΕΙΟΣΑΡΗΣ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΡΗΣΠΑΝΙΩΝΙΟΣ     
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΠΑΝΑΓΙΑΛΕΙΟΣ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΡΗΣΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ     
ΠΑΝΑΓΙΑΛΕΙΟΣΠΑΝΙΩΝΙΟΣ     

8ος  Όμιλος

Ο Μ Α Δ Ε Σ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΑΡΙΣΑ
ΑΝΑΓΕΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
  –  1η  αγωνιστική  1  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΛΑΡΙΣΑ     
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗΑΝΑΓΕΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ     
  –  2η  αγωνιστική  2  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΝΑΓΕΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     
ΛΑΡΙΣΑΠΑΝΑΧΑΪΚΗ     
  –  3η  αγωνιστική  3  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1)ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)ΣΚΟΡΗΜΕΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑ
ΑΝΑΓΕΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣΛΑΡΙΣΑ     
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     

Την προκήρυξη για το πρόγραμμα αγώνων κυπέλλου της ΕΠΟ μπορείτε να την βρείτε στο άρθρο του panseraikos.gr  Κλήρωση κυπέλλου Ελλάδος για 2017-18

X. Panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός