ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΑποτελέσματα 18-6-2018 World Cup Μόσχα 2018

Αποτελέσματα 18-6-2018 World Cup Μόσχα 2018

Πρώτος αγώνας ανάμεσα σε Σουηδία με Νότια Κορέα (15:00).
Με ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Σουηδία κέρδισε τη Νότια Κορέα μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το πέναλτι το εκτέλεσε στο 65΄ ο Andreas Granqvist.
Το πέναλτι το κέρδισε η Σουηδία αφου πρώτα ο διαιτητής AGUILAR Joel από το Ελ Σαλβαδόρ συμβουλέφτικε το VAR.
Στατιστικά από τον παραπάνω αγώνα ΕΔΩ.
1η αγωνιστική – ΣΤ όμιλος.
Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0.
Δεύτερος αγώνας από Η όμιλο ανάμεσα σε Βέλγιο με Παναμά στις 18:00.
Αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου:  0 – 0
Αποτέλεσμα 2ου ημιχρόνου:  3 – 0 (47΄ Dries Mertens, 69΄ & 75΄Romelu Lukaku)
Τελικό Βέλγιο vs Παναμά    3-0.
Στατιστικά από τον αγώνα ΕΔΩ.
Κλείνει η ημέρα με τον αγώνα Τυνησία vs Αγγλία στις 21:00.
Αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου: 1 – 1 ( 35΄ Ferjani Sassi με πέναλτι   – 11΄ Harry Kane)
Αποτέλεσμα 2ου ημιχρόνου: 0 – 1 (90+2΄ Harry Kane)
Τελικό Τυνησία vs Αγγλία   1 – 2
Όλο το πρόγραμμα, όλα τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και βαθμολογίες από World Cup Μόσχα 2018 ΕΔΩ.