ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΑποτελέσματα Champions League 21 -08-2018

Αποτελέσματα Champions League 21 -08-2018

Σήμερα Τρίτη 21 Αυγούστου 2018 είχαμε τρεις αγώνες για τα προκριματικά του Champions League. Όλοι οι αγώνες άρχισαν στις 22:00.
  Η αγωνιστική ημέρα ξεκινάει με τον αγώνα Μπενφίκα – ΠΑΟΚ στην Λισσαβώνα στο Στάδιο Ντα Λουζ. Διαιτητής αγώνα ο Σέρβος Μίλοραντ Μάζιτς.
 Μπενφίκα VS ΠΑΟΚ: Αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου 1-0. Τελικό 1-1.  Γκολ στο 45+1΄ Pizzi  με πέναλτι ( Μπενφίκα), 76΄ Amr Warda (ΠΑΟΚ).
Ο επαναληπτικός την Τετάρτη 29 του μηνός στη Θεσσαλονίκη.
Ο άλλος αγώνας της ημέρας θα γίνει στο Βελιγράδι στο Red Star Stadium ανάμεσα σε Ερυθρό Αστέρα και την Αυστριακή Red Bull Σάλτσμπουργκ. Διαιτητής αγώνα ο Ιταλός Daniele Orsato.
 Ερυθρός Αστέρας VS Red Bull Σάλτσμπουργκ: Αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου 0-0. Τελικό 0-0
Ο επαναληπτικός την Τετάρτη 29 του μηνός στο Red Bull Arena – Σάλτσμπουργκ.
Αγώνες Champions League Τρίτης 14Κλείνει η ημέρα με Μπάτε απέναντι σε Αϊντχόφεν. Ο αγώνας θα γίνει στο Borisov Arena της Λευκορωσίας με διαιτητή αγώνα τον Felix Zwayer (Γερμανία).
 Μπάτε VS Αϊντχόφεν: Αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου 1-1. Τελικό 2-3. Γκολ 10΄ Jasse Tuominen  και στο 88΄ Aljaksandr Hleb ( Μπάτε) , 36΄ Gaston Pereiro – Γκολ με πέναλτι, 61΄Lozano H. &  στο 89΄ Donyell Malen (Αϊντχόφεν).
Ο δεύτερος αγώνας θα γίνει στο Στάδιο Φίλιπς της Ολλανδίας την ίδια ημέρα και ώρα με τους παραπάνω επαναληπτικούς.
  Αυριανά παιχνίδια με ώρα έναρξης 22:00 για τον ίδιο θεσμό είναι: