ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΚυπελλούχος ΕΠΣ Σερρών ο Απόλλων Παραλιμνίου

Κυπελλούχος ΕΠΣ Σερρών ο Απόλλων Παραλιμνίου

Στο δημοτικό στάδιο Σερρών έγινε ο τελικός κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών με νικητή τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.
Ο Απόλλωνας μπήκε δυναμικά στο γήπεδο με τέσσερις καλές ευκαιρίες μέχρι το 32΄ αλλά δε μπόρεσε να κάνει γκολ. Το γκολ ήρθε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου για το Παραλίμνιο από τον Λιβαδά.
Μετά τη σέντρα, από το γκολ, ο Πανσουλιακός δημιουργεί φάση για γκολ αλλά δε καρποφόρησε και το ημίχρονο τελείωσε με 1-0.
Στο 50΄ ο Μουτεσίσης (Παραλίμνιο) έκανε το 2-0 και έβαλε τις βάσεις για να γίνει το Παραλίμνιο άλλη μια φορά κυπελλούχος.
Στο 70΄ ο Τσιακμάκης (Πανσουλιακός) έδωσε ελπίδες για ανατροπή του αποτελέσματος κάνοντας το 2-1.
Τελικά το αποέλεσμα έμεινε στο 2-1 και το Παραλίμνιο άλλη μια φορά κυπελλούχο.
Διαιτητής αγώνα ο Τζουμαλάκης με βοηθούς Σάββα Ν. και Πούλιο Ι. Τέταρτος διαιτητής ο Στόλης.
Να θυμήσουμε ότι οι διαιτητές την αμοιβή τους την δώρησαν στο χαμόγελο του παιδιού.