ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΚύπελλο Ελλάδος Γ φάση-2η αγωνιστική-Διαιτητές

Κύπελλο Ελλάδος Γ φάση-2η αγωνιστική-Διαιτητές

Κύπελλο Ελλάδος Γ φάση – 2η αγωνιστική – Διαιτητές
Κριτήρια πρόκρισης για την επόμενη φάση.
Την Τρίτη 9 Ιανουαρίου και ώρα 15:00 αρχίζει η δεύτερη αγωνιστική της τρίτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδος για τη σεζόν 2017-18 με πρώτο αγώνα στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” στο Ηράκλειο Κρήτης μεταξύ του ΟΦΗ και του Πανιωνίου και κλείνει την Πέμπτη 11 Ιανουαρίου με τον αγώνα του Ατρόμητου Αθηνών με Αστέρα Τρίπολης.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΠΣ – Α ΒΟΗΘΟΣ ΕΠΣ – Β ΒΟΗΘΟΣ ΕΠΣ – 4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΠΣ – ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΕΠΣ
ΤΡΙΤΗ 9 Ιαν. 15:00 ΟΦΗ – Πανιώνιος
ΣΤΥΛΙΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ – ΣΙΝΙΟΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΑΝΙΩΝ – ΜΑΡΝΕΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΤΡΙΤΗ 9 Ιαν. 17:15 ΠΑΟΚ – Τρίκαλα
ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΠΑΡΑΣΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ – ΚΟΛΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – ΜΑΛΟΥΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ – ΚΑΡΑΚΕΛΙΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΤΡΙΤΗ 9 Ιαν. 19:30 ΑΕΚ – Παναιτωλικός
ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΣΙΠΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΑΜΟΥ – ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΧΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 10 Ιαν. 15:00 Ολυμπιακός – Πλατανιάς
ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΑΡΤΑΣ – ΚΟΛΟΣΙΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ – ΣΑΜΟΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΜΑΝΟΥΧΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – ΤΙΚΟΖΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 10 Ιαν. 17:15
Ξάνθη – Λάρισα
ΣΕΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΠΑΤΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΚΕΛΑΖΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΚΟΤΣΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός
ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΧΟΥΣΚΟΓΛΟΥ ΑΙΧΑΝ ΘΡΑΚΗΣ – ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΕΒΡΟΥ – ΓΡΑΤΣΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΒΕΛΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 10 Ιαν. 19:30 ΠΑΟ – Λαμία
ΚΟΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ – ΚΟΥΡΟΜΠΥΛΙΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΜΠΕΡΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Αποτελέσματα ΤετάρτηΠΕΜΠΤΗ 11 Ιαν. 19:30 Ατρόμητος Αθηνών – Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΤΟΥΜΠΑΚΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΤΕΡΟΒΙΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
Συνέχεια του άρθρου ¨ Κύπελλο Ελλάδος Γ φάση – 2η αγωνιστική – Διαιτητές ” στην επόμενη φάση σύμφωνα με τη προκήρυξη της ΕΠΟ περνάει << Στους αγώνες αυτής της φάσης αν από τα αποτελέσματα και των δύο αγώνων δεν προκύπτει η ομάδα που προκρίνεται, τότε τα τέρματα τα οποία πέτυχε η κάθε μία στον εκτός έδρας αγώνα της υπολογίζονται διπλά. Η ομάδα η οποία συγκεντρώνει τον μεγαλύτερο αριθμό τερμάτων, προκρίνεται στην επόμενη φάση.
Αν οι ομάδες σημειώσουν τον ίδιο αριθμό τερμάτων στον εντός και εκτός έδρας αγώνα, τότε ο δεύτερος αγώνας μετά την κανονική λήξη του, παρατείνεται για δύο δεκαπεντάλεπτα ημίχρονα (ημίωρη παράταση).
Αν ο αριθμός των τερμάτων, τα οποία θα επιτύχουν οι δύο ομάδες κατά την διάρκεια της ημίωρης παράτασης είναι ίδιος, τότε τα τέρματα που σημείωσε η φιλοξενούμενη ομάδα υπολογίζονται διπλά και προκρίνεται αυτή.
Αν όμως, κατά την ανωτέρω ημίωρη παράταση δεν σημειωθεί τέρμα, τότε ο νικητής θα αναδειχθεί με εκτέλεση επανορθωτικών λακτισμάτων (πέναλτι) κατά την διαδικασία που προβλέπουν οι Κανόνες του Παιχνιδιού (Laws of the Game).>>
Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα του κυπέλλου Ελλάδος θα τα βρείτε ΕΔΩ.