ΑρχικήΑΕΚΟλυμπιακός - ΑΕΚ 1-1 Ημίχρονο 1ος Ημιτ Κυπέλλου

Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-1 Ημίχρονο 1ος Ημιτ Κυπέλλου

Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-1 (Ημίχρονο) 1ος Ημιτελικός Κυπέλλου

Το δεύτερο γκρουπ του ημιτελικού κυπέλλου Ελλάδος μεταξύ Ολυμπιακού με ΑΕΚ άρχισε με δοκάρι του Ολυμπιακού στο πρώτο λεπτό από τον Ρέτσο. Στο 6΄ λεπτό πάγωσε το Καραϊσκάκη με το γκολ του Αραούχο από την πάσα που πήρε μετά από χτύπημα φάουλ από τον Μάνταλο.

Στη συνέχεια του αγώνα η ΑΕΚ δημιούργησε άλλες δύο ευκαιρίες με Αραούχο και Μάνταλο.

Στο 13΄ ήταν η ώρα του Ολυμπιακού με γκολ του Φιγκέϊρας μετά από χαλαρή απόκρουση των αμυντικών της ΑΕΚ.

Συνεχίζοντας την πίεση ο γηπεδούχος στο 23΄ το δεύτερο δοκάρι προς το παρόν στον αγώνα από Μαρίν.

Καλή ευκαιρία για γκολ από τον Ολυμπιακό σε σουτ του Ρομάο αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ ήταν εκεί που έπρεπε και απέκρουσε σωτήρια για την ομάδα του.

Κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο να σταθούμε στις διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού για πέναλτι στο 20΄ πάνω στο Φιγκέϊρας.

Είχαμε δύο κίτρινες για τον Ολυμπιακό, Μαρίν 29΄ και Ρομάο στο 37΄. Από πλευράς ΑΕΚ άλλες δύο κίτρινες σε Σιμόες 34΄ και Μάνταλο στο 37΄.

Έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με τους διαιτητές να αποσύρονται στα αποδυτήρια.

Διαιτητής του αγώνα Παπάπέτρου.

Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-1. Θα υπάρχει συνέχεια με νέο άρθρο για το τελικό αποτέλεσμα.