ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΠαλαιοχώρι - Καλλικράτεια 0-2 (Τελικός Κυπέλλου)

Παλαιοχώρι – Καλλικράτεια 0-2 (Τελικός Κυπέλλου)

Σήμερα Κυριακή 1 Απριλίου 2018 και ώρα 17:15 στο γήπεδο της Ν. Τρίγλιας διεξήχθη ο τελικός του κυπέλλου ΕΠΣ Χαλκιδικής.
Με δύο γκολ του Κομνινάκη, το ένα στο ένατο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και το δεύτερο στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου έδωσε το κύπελλο στο Νέος Π.Ο Ν. Καλλικράτειας.
 Η ομάδα του Άρη Παλαιοχωρίου αγωνίζεται στην Γ Εθνική κατηγορία και η Καλλικράτεια στην Α ερασιτεχνική κατηγορία της ΕΠΣ Χαλκιδικής και μάλιστα δεύτερος (27/30 αγωνιστικές) στη βαθμολογική κατάταξη.
 Η κατοχή της μπάλας για τον Άρη Παλαιοχωρίου ήταν 55% και 45% για τον κυπελλούχο.
 Ο Άρης Παλιαοχωρίου είχε και χαμένο πέναλτι στο 80΄ μετά από εκτέλεση του Καρλόπουλο και απόκρουση του τερματοφύλακα.
 Ο διαιτητής του αγώνα ο Σκούτας ο Φώτης έδωσε εννέα λεπτά καθυστερήσεις.
 Να σημειώσουμε ότι οι διαιτητές και οι παρατηρητές του τελικού δώρισαν την αμοιβή τους στο χαμόγελο του παιδιού.