Πρόγραμμα αγώνων της τοπικής Ένωσης ποδοσφαίρου νομού Σερρών
Σήμερα, Παρασκευή 26 Αυγούστου 2022, έγινε η κλήρωση για το πρόγραμμα αγώνων της τοπικής Ένωσης για τη νέα σεζόν 2022-23.
Η κλήρωση έγινε στα γραφεία της Ένωσης ποδοσφαίρου, Μεραρχίας 61 – Σέρρες, στις 19:00 & 20:00 για τα δύο πρωταθλήματά της.
Η πρώτη κατηγορία έχει δύο ομίλους από ένδεκα ομάδες και δεύτερη κατηγορία απαρτίζετε από δύο ομίλους με δεκατέσσερις ομάδες.
Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων της τοπικής Ένωσης είναι:
Α κατηγορία.
1ος όμιλος.
1η Αγωνιστική
Κυριακή 23 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Αμμουδιά – Χριστός 4-1
Κ. Δένδρα – Πήγασος 5-2
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Χείμαρρος 3-2
Σάββατο 22 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Σκοτούσσα – Λιθότοπος 2-2
Άνω Πορόια – Ροδόπολη 5-4
Ρεπό: Μεγαλοχώρι
2η Αγωνιστική
Σάββατο 29 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Μεγαλοχώρι V Αμμουδιά
Ροδόπολη V Χείμαρρος
Λιθότοπος V Εθνικός Σιδηροκάστρου
Κυριακή 30 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Χριστός V Σκοτούσσα
Πήγασος V Άνω Πορόια
Ρεπό: Καλά Δένδρα
Το υπόλοιπο πρόγραμμα ΕΔΩ.
2ος όμιλος.
1η Αγωνιστική
Κυριακή 23 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Ν. Ζίχνη – Ελπίς Σκουτάρεως
Ροδολίβος – Θύελλα Σερρών
Πρώτη – Νιγρίτα 2018
Σάββατο 22 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Δραβίσκος – Νεοχώρι Σερρών
Χρυσό – Άνω Μητρούσι
2η Αγωνιστική
Σάββατο 29 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Άγιο Πνεύμα V Δραβίσκος
Νεοχώρι Σερρών V Ν. Ζίχνη
Άνω Μητρούσι V Νιγρίτα 2018
Κυριακή 30 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Ελπίς Σκουτάρεως V Πρώτη
Θύελλα Σερρών V Χρυσό
Υπόλοιπο πρόγραμμα ΕΔΩ.
Β κατηγορία.
1ος όμιλος.
1η Αγωνιστική
Σάββατο 29 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Π.Α.Ο.Κ Σερρών V Ηρακλής Σερρών
Λευκώνας V Άνω Πορόια Β
Σέρρες 1800 (Ανατολή) V Ν. Πετρίτσι
Κυριακή 30 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Κερκίνη V Ποντισμένο
Πλατανάκια V Εθνικός Σιδηροκάστρου Β
Κ. Μητρούσι V Άγκιστρο
Βυρώνεια V Καπνόφυτο
Όλες οι αγωνιστικές ΕΔΩ.
2ος όμιλος.
1η Αγωνιστική
Σάββατο 29 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Εμ. Παπάς V Οινούσα
Παλαιοκώμη V Ψυχικό
Πανσουλιακός V Βαλτοτόπι
Κυριακή 30 Οκτωβρίου, 2022 16:00
Ιωνικός Σερρών V ΠΟΣ 2000
Μεσσολακιά V Ελαιώνας
Ν. Σκοπός V Επτάμυλοι
Νιγρίτα 2018 Β V Νέα Μπάφρα
Το υπόλοιπο πρόγραμμα υπάρχει ΕΔΩ.
Κλήρωση πρώτης φάσης του Κυπέλλου με τη συμμετοχή ομάδων μόνο της Β΄ Κατηγορίας.
Αναλυτικά οι αγώνες της α΄ φάσης, οι οποίοι είναι μονοί:
ΣΕΡΡΕΣ 1800-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-Ν.ΜΠΑΦΡΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ
ΕΜ.ΠΑΠΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΛΑΙΚΩΜΗ-ΚΕΡΚΙΝΗ
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ