Πρόγραμμα Σαββάτου 5 Οκτωβρίου 2022 ΕΠΣ Μακεδονίας
Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώθηκε το αγωνιστικό πρόγραμμα Σαββάτου 5 Οκτωβρίου από της τρεις (Α1, Α & Β) κατηγορίες της.
Όλοι οι αγώνες αρχίζουν στις 15:00 εκτός του αγώνα Προοδευτική – Αετοί Θεσ/νίκης 2015 από τη Β ερασιτεχνική που θα αρχίσει στις 17:30.
Α1 Ερασιτεχνική – 3η αγωνιστική
1ος Όμιλος.
Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου – ΑΕ Ευόσμου
Γήπεδο: Βαθυλάκκου
Παρατηρητής: Μεταξάς Ιωάννης – Γιατρός: Τερζίδης Κοσμάς
Κεραυνός Ωραιοκάστρου – Μακεδονικός Λητής
Γήπεδο: Μεσαίου
Παρατηρητής: Παπουτσόγλου Πέτρος – Γιατρός: Αμανατίδου Σοφία
2ος Όμιλος.
Φοίνικας Πολίχνης – Αχιλλέας Τριανδρίας
Γήπεδο: Πολίχνης
Παρατηρητής: Ξυδόπουλος Γεώργιος – Γιατρός: Κεχαγιά Δέσποινα
Μαραθώνας – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας
Γήπεδο: Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό)
Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Εμμανουήλ – Γιατρός: Χατζηαθανασίου Γεώργιος
Ακρίτες Συκεών/ΑΕ Καλλιθέας – Παν. Φανερωμένη
Γήπεδο: ΔΑΚ Συκεών (Νέο)
Παρατηρητής: Συμεωνίδης Χαράλαμπος – Γιατρός: Λιάπης Αθανάσιος
Νίκη Ευκαρπίας – Ποσειδώνας Καλαμαριάς
Γήπεδο: Ευκαρπίας
Παρατηρητής: Σιουραντάνης Κωνσταντινος – Γιατρός: Γουγουλη Χριστίνα
Συνέχεια στο πρόγραμμα με την Α ερασιτεχνική κατηγορία.
1ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Ολυμπιακός Κυμίνων – Καμπανιακός Β
Γήπεδο: Κυμίνων
Γιατρός: Χριστοδουλάκης Κώστας
Κανονιέρηδες – Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης
Γήπεδο: Δημ. Ευόσμου (πλαστικό)
Γιατρός: Νταλάρας Αθανασιος
Ομόνοια Σίνδου – Αίας Ευόσμου
Γήπεδο: Σίνδου
Παρατηρητής: Αναστασιάδης Γεώργιος – Γιατρός: Βογιατζής Γεώργιος
2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική
Δόξα Ρετζικίου – Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου
Γήπεδο: Πεύκων
Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Γ. του Ελευθερ. – Γιατρός: Χορόζογλου Γεώργιος
3ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου – ΑΜΣ Νικόπολη
Γήπεδο: Αγίου Βασιλείου
Γιατρός: Δημητρουλης Σωτηριος
Εθνικός Λαγυνών – ΠΑΟΚ
Γήπεδο: Λαγυνών
Παρατηρητής: Στανούδης Δημήτριος – Γιατρός: Κελεσίδης Βίκτωρ
4ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Ιωάννης Παπάφης – Μέντεκας Καλαμαριάς
Γήπεδο: Τριανδρίας
Γιατρός: Λάλλας Κωνσταντίνος
5ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Νίκη Μεσημερίου – Ατρόμητος Τριαδίου
Γήπεδο: Μεσημερίου
Γιατρός: Ανδρικόπουλος Γεώργιος
Κλείνει το άρθρο “Πρόγραμμα Σαββάτου 5 Οκτωβρίου” με τη δεύτερη κατηγορία της τοπικής Ένωσης.
Β Ερασιτεχνική – 2η αγωνιστική
1ος Όμιλος.
Αξιός Ανατολικού – Αστραπή Δενδροποτάμου Ματαίωνεται
Φίλιππος Ελεούσας – Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου
Γήπεδο: Ελεούσας
Γιατρός: Τσαμαντουρίδης Ιωάννης
3ος Όμιλος.
Μ.Αλέξ. Μελισσοχωρίου – Ατρόμητος Φιλαδέλφειας
Γήπεδο: Μελισσοχωρίου
4ος Όμιλος.
Κεραυνός Αγίου Παύλου – Μ.Αλέξανδρος Θεσ/κης
Γήπεδο: Αγίου Παύλου
Γιατρός: Παπαδημόπουλος Δημ.
17:30. Προοδευτική – Αετοί Θεσ/νίκης 2015
Γήπεδο: Τριανδρίας
Παρατηρητής: Κουρκουνάσιος Πέτρος – Γιατρός: Ξεφτέρη Ευαγγελία
5ος Όμιλος.
ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ν. Επιβατών 2021
Γήπεδο: Δημ.Πυλαίας (χόρτο)
Γιατρός: Μπαλίκος Νικόλαος
ΑΕ Χαριλάου/Αγιος Ελευθέριος – Αργοναύτης Καλαμαριάς
Γήπεδο: Μεγ.Αλεξάνδρου
Γιατρός: Τσικρικώνης Γρηγόριος.