Τελικό πρόγραμμα 5ης αγωνιστικής Super League 2 SL 2, αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής και βαθμολογίες των δύο ομίλων.
Από τη διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος της Super League 2 ανακοινώθηκε το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα της ερχόμενης αγωνιστικής, με την ελπίδα ότι θα είναι το τελευταίο και δε θα υπάρξουν αλλαγές !!!
Αναλυτικά το τελικό πρόγραμμα 5ης αγωνιστικής ανά όμιλο, ημέρα και ώρα είναι:
5η Αγωνιστική – Super League 2 σεζόν 2022-23.
Βόρειος όμιλος:
Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2022.
15:00. Μακεδονικός – ΠΟ Τρίγλιας-Ηρακλής
Αναγέννηση Καρδίτσας – Νίκη Βόλου
Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2022.
15:00. Αναγέννηση Καρδίτσας – Νίκη Βόλου 1η αλλαγή (Θα γίνει Σάββατο)
Λάρισα – Θεσπρωτός
Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας
Παναθηναϊκός Β – Πανσερραϊκός 2η αλλαγή (Αλλαγή γηπέδου, θα γίνει Ριζούπολη)
Διαγόρας Ρόδου – ΠΑΟΚ Β
Δευτέρα 05 Δεκεμβρίου 2022.
15:00. Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας
Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας.
Νότιος όμιλος:
Παρασκευή 02 Δεκεμβρίου 2022.
15:00. ΠΑΟ Ρουφ – Ηρόδοτος
15:15. Ηλιούπολη – Παναχαϊκή TV: ERT3
Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2022.
13:45. Απόλλων Σμύρνης – Χανιά TV: ERT3
Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2022.
14:30. Καλαμάτα Π.Σ – Επισκοπή 3η αλλαγή (Από 15:00 έγινε 14:30)
15:00. Αιγάλεω Α.Ο – Ολυμπιακός Β
Καλαμάτα Π.Σ – Επισκοπή
Προοδευτική – Κηφισιά
Δευτέρα 05 Δεκεμβρίου 2022.
15:15. Καλλιθέα – ΑΕΚ Β TV: ERT3
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας.
Συνέχεια στο τελικό πρόγραμμα 5ης αγωνιστικής SL 2 με τη βαθμολογία των δύο ομίλων.
Βόρειος όμιλος:
α/α Ομάδα Βαθμ Αγών
1 ΠΑΟΚ Β 10 4
2 Λάρισα 9 4
3 Παναθηναϊκός Β 8 4
4 Μακεδονικός 7 4
5 Αναγέννηση Καρδίτσας 6 3
6 Διαγόρας Ρόδου 6 3
7 ΠΟ Τρίγλιας-Ηρακλής 4 3
8 Νίκη Βόλου 4 4
9 Πανσερραϊκός 4 3
10 Βέροια 3 4
11 Θεσπρωτός 3 4
12 Αλμωπός Αριδαίας 3 4
13 Απόλλων Πόντου 3 4
14 Ηρακλής Λάρισας 0 4
15 Απόλλων Λάρισας -3 4
Νότιος όμιλος:
α/α Ομάδα Βαθμ Αγών
1 Ιεράπετρα Ο.Φ 9 4
2 Κηφισιά 9 3
3 Παναχαϊκή 8 4
4 Καλαμάτα Π.Σ 7 4
5 Ηλιούπολη 7 4
6 Απόλλων Σμύρνης 7 3
7 Χανιά 6 3
8 Καλλιθέα 6 3
9 ΑΕΚ Β 5 4
10 Αιγάλεω Α.Ο 4 4
11 Προοδευτική 3 3
12 Επισκοπή 1 3
13 Ολυμπιακός Β 1 3
14 ΠΑΟ Ρουφ 0 3
15 Ηρόδοτος -9 4