ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΤρίκαλα - ΠΑΟΚ 3η φάση κυπέλλου - Live

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ 3η φάση κυπέλλου – Live

Ό αγώνας αρχίζει στις 19:30 στο δημοτικό γήπεδο των Τρικάλων με διαιτητή αγώνα τον Φωτιά Βασίλειο από ΕΠΣ Πέλλας με πρώτο βοηθό το Δημητριάδη Ιορδάνη από Καστοριά, δεύτερος βοηθός τον Καραγκιζόπουλο Ιωάννη – ΕΠΣ Ημαθίας και τέταρτος διαιτητής από ΕΠΣ Φθιώτιδας ο Μπλουνάς Ιωάννης.
Παρατηρητής αγώνα ο Κύρκος Δημήτριος από Θεσπρωτία.
Τα Τρίκαλα ξεκινάνε των αγώνα με Αποστολίδη, Γιαννίτση, Βέρτζος, Γκόλιας, Πάνος, Χοντζίδης, Κοτσώνης, Καπός, Τόμιτς, Ανδρεόπουλος, Γροντής.
Στον πάγκο έχει Τσιάρας, Ντίνας, Ζγκούρι, Ζήσης, Βουτσελάς, Μυρσινιάς.
Ο Λουτσέσκου ξεκινάει τον αγώνα με Ρέι, Δεληγιαννίδης, Βαρέλα, Μάτος, Λημνιός, Πέλκας, Μαλεζάς, Μπίσεσβαρ, Σάκκχοφ, Πρίγιοβιτς και Τσίμιροτ.
Στον πάγκο έχει Κάμπο, Μυστακίδης, Κάνιας, Μαουρίσιο, Κρέσπο, Κουλούρης και Σιαμπάνης.
Για το θεσμό του κυπέλλου οι ομάδες έχουν βρεθεί άλλες τρεις φορές. Στην πορεία θα έχουμε περισσότερα.

Το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή στις 19:35.

Στο δεύτερο λεπτό κόρνερ για ΠΑΟΚ.

Στο 5΄ λεπτό, γκολ του ΠΑΟΚ με Μάτος. Σουτ του Πρίγιοβιτς που αποκρούει ο Αποστολίδης και στην επιστροφή ο Μάτος κάνει το 0-1.

Στο 15΄ 1-1 με Μάτος.

Πρώτη φορά για το κύπελλο οι ομάδες συναντήθηκαν το Μάρτιο του 1971 όπου ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 6-1.

Στο 18΄ κίτρινη κάρτα για Ανδρεόπουλο (Τρίκαλα).

Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ στο 35΄.

Τη σεζόν 1995 – 96 βρέθηκαν για δεύτερη φορά στο θεσμό του κυπέλλου. Πρώτος αγώνας στην Θεσσαλονίκη με νίκη του γηπεδούχου με 3-0. Στον επαναληπτικό στα Τρίκαλα πάλι νικητής ο ΠΑΟΚ με 2-1.

Τελευταίο σφύριγμα, με δύο λεπτά καθυστέρηση, για το πρώτο ημίχρονο και το αποτέλεσμα είναι στο 1-1.

Συνέχεια στο άρθρο ” Τρίκαλα – ΠΑΟΚ 3η φάση κυπέλλου – Live ” περιμένουμε το σφύριγμα για το δεύτερο ημίχρονο και να αναφέρουμε την τρίτη φορά που βρέθηκαν οι ομάδες για το θεσμό του κυπέλλου που ήταν την περσινή σεζόν. Την περσινή χρονιά ξαναβρέθηκαν, αλλά αυτή τη φορά ήταν σε όμιλο, από τον οποίο πέρασαν και οι δύο ομάδες. Το ματς έληξε 0-0.

Στατιστικά πρώτου ημιχρόνου:
Δύο τελικές για Τρίκαλα και οχτώ για ΠΑΟΚ.
Ένα κόρνερ για τη γηπεδούχο και τρία για φιλοξενούμενους.
Ισοπαλία στα οσφάϊτ, από δύο και στα φάουλ από εννιά.
Δύο κίτρινες για Τρίκαλα και μία για ΠΑΟΚ.
Κατοχή 34% και 66% για ΠΑΟΚ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Κίτρινη κάρτα για Μπίσεσβαρ στο 48΄  (ΠΑΟΚ)

Στο 56΄ μεγάλη ευκαιρία για γκολ ο ΠΑΟΚ και στο επόμενο λεπτό κερδίζει κόρνερ. Το 1-2 με Μάτος στο 57΄ είναι γεγονός με κεφαλιά από την εκτέλεση του κόρνερ.

Αλλαγή, δύο, για Τρίκαλα στο 66΄. Στη θέση του Χοντζίδη ο Ντίνας και ο Ζγκούρι στη θέση του Γιαννίτση.

Στο 70΄ 1-3 με Μπίσεσβαρ.

Στο 73΄ τρίτη αλλαγή για Τρίκαλα. Στη θέση του Ανδρεόπουλου ο Τσιάρας.

1-4 στο 80΄ με Κάμπο.

1-5 στο 94΄ με Σάκκχοφ

Τελικό αποτέλεσμα 1-5

Όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου Ελλάδος μέχρι τώρα ΕΔΩ.