Football League 2017-18

Πρόγραμμα, αποτελέσματα και βαθμολογία για Football League 2017-18.

Βαθμολογία.

Θέση  Ομάδα  Αγ.  Ν  Ι  Η  Γκολ Διαφορά  Βαθμοί 
ΟΦΗ  34  27  86:14 +72  86 
ΑΡΗΣ  34  26  65:13 +52  85 
Παναχαϊκή  34  22  50:21 +29  73 
Κισσαμικός  33  18  61:32 +29  61 
Δόξα Δράμας  34  18  57:25 +32  63 
Τρίκαλα  34  16  10  31:22 +9  58 
Απόλλων Πόντου  34  14  11  43:27 +16  53 
Καραϊσκάκης  34  13  12  35:32 +3  48 
Εργοτέλης  34  13  14  56:47 +9  46 
10  Απόλλων Λάρισας  34  16  17  45:54 -9  46 
11  Αιγινιακός  34  11  16  36:54 -18  37 
12  Σπάρτη  34  11  16  29:46 -17  34 
13  Αναγέννηση Καρδίτσας  34  11  16  32:41 -9  34 
14  Πανσερραϊκός  34  19  43:52 -9  30 
15  Παναιγιάλειος  34  19  29:57 -28  28 
16  Καλλιθέα  33  18  26:37 -11  24 
17  Βέροια  33  26  13:70 -57  11 
18  Αχαρναϊκός  33  32  2:95 -93  -24

Αποβολή Αχαρναϊκού από το πρωτάθλημα.
Αποβολή της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ από το Πρωτάθλημα
Το Δ.Σ. της FOOTBALL LEAGUE στη συνεδρίαση της 18/05/2018 απόφαση.
Από – 3 βαθμούς στις ομάδες.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΣΠΑΡΤΗ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ.

Αποτελέσματα.

  Σύλλογος  10  11  12  13  14  15  16  17  18
ΟΦΗ  –  0:0  1:2  3:0  3:0  0:0  3:1  3:0  4:2  0:1  6:0  3:0  0:0  2:1  2:0  2:1  3:0  3:0
ΑΡΗΣ  0:0  –  2:1  1:0  2:1  1:0  2:0  0:0  3:2  2:0  5:0  1:0  3:0  3:1  0:0  2:0  1:0  3:0
Παναχαϊκή  2:1  1:2  –  0:0  1:0  2:0  0:0  1:0  2:1  2:1  0:1  0:0  2:1  1:1  2:0  3:0  2:0  3:0
Κισσαμικός  0:3  0:1  0:0  –  1:1  3:0  1:0  1:0  1:1  0:2  3:1  0:2  1:0  2:0  4:0  2:0  3:0  4:1
Δόξα Δράμας  0:3  1:2  0:1  1:1  –  0:0  1:1  0:0  4:0  2:2  2:0  0:1  2:0  3:1  0:0  1:0  2:0  3:0
Τρίκαλα  0:0  0:1  0:2  0:3  0:0  –  0:0  1:0  2:0  3:1  0:0  2:1  1:1  1:1  1:0  1:0  1:0  3:0
Απόλλων Πόντου  1:3  0:2  0:0  0:1  1:1  0:0  –  0:0  1:1  0:1  1:2  0:0  2:0  3:3  4:1  1:0  1:0  3:0
Καραϊσκάκης  0:3  0:0  0:1  0:1  0:0  0:1  0:0  –  2:1  2:0  0:2  2:1  3:1  0:2  2:0  1:1  2:0  1:0
Εργοτέλης  2:4  2:3  1:2  1:1  0:4  0:2  1:1  1:2  –  2:3  2:3  0:0  1:0  1:0  0:1  0:0  2:0  3:0
10  Απόλλων Λάρισας  1:0  0:2  1:2  2:0  2:2  1:3  1:0  0:2  3:2  –  1:0  0:2  0:2  3:0  1:0  1:0  1:3  0:1
11  Αιγινιακός  0:6  0:5  1:0  1:3  0:2  0:0  2:1  2:0  3:2  0:1  –  0:1  0:2  1:0  1:1  0:0  1:1  3:0
12  Σπάρτη  0:3  0:1  0:0  2:0  1:0  1:2  0:0  1:2  0:0  2:0  1:0  –  0:1  1:0  1:1  1:0  0:1  3:0
13  Αναγέννηση Καρδίτσας  0:0  0:3  1:2  0:1  0:2  1:1  0:2  1:3  0:1  2:0  2:0  1:0  –  1:1  1:0  2:1  0:1  3:0
14  Πανσερραϊκός  1:2  1:3  1:1  0:2  1:3  1:1  3:3  2:0  0:1  0:3  0:1  0:1  1:1  –  2:3  1:3  1:0  3:0
15  Παναιγιάλειος  0:2  0:0  0:2  0:4  0:0  0:1  1:4  0:2  1:0  0:1  1:1  1:1  0:1  3:2  –  1:2  1:3  3:0
16  Καλλιθέα  1:2  0:2  0:3  0:2  0:1  0:1  0:1  1:1  0:0  0:1  0:0  0:1  1:2  3:1  2:1  –  1:1  3:0
17  Βέροια  0:3  0:1  0:2  0:3  0:2  0:1  0:1  0:2  0:2  3:1  1:1  1:0  1:0  0:1  3:1  1:1  –  3:0
18  Αχαρναϊκός  0:3  0:3  0:3  1:4  0:3  0:3  0:3  0:1  0:3  1:0  0:3  0:3  0:3  0:3  0:3  0:3  0:3 

 

Advertisements