ΑρχικήΑΡΧΙΚΗPlay Out Νότιου ομίλου Super League 2 σεζόν 2023-24

Play Out Νότιου ομίλου Super League 2 σεζόν 2023-24

Play out Νότιου ομίλου Super League 2 σεζόν 2023-24

Πρόγραμμα, αποτελέσματα και βαθμολογία Play out SL 2
Σε εισαγωγικά το αποτέλεσμα το πρώτου ημιχρόνου.

Βαθμολογία
α/α Ομάδα Αγώνες Β.Κ.Δ/2* Β.P.O** Β.Σ***

α/αΟμάδαΑγ.Β.Κ.Δ/2*  Β.P.O** Β.Σ***
1Διαγόρας Ρόδου5141125
2Αιγάλεω513821
3 Παναχαϊκή511718
4Παναθηναϊκός Β΄511718
5Γιούχτας511617
6Ολυμπιακός Β΄ ****512315
****Ολυμπιακός Β΄: -10 από την κανονική διάρκεια.
Οι τρεις τελευταίοι (4ος, 5ος & 6ος) υποβιβάζονται στην Γ΄ Εθνική

Πρόγραμμα και αποτελέσματα Play out – 2ος όμιλος

Πρώτος γύρος

1η Αγωνιστική
Κυριακή 24 Μαρτίου 2024
15:00. Παναχαϊκή – Γιούχτας    0-1 (0-1)
Πέμπτη 11 Απριλίου 2024  (Εξ αναβολής)
16:00. Αιγάλεω – Παναθηναϊκός Β΄  0-0
Διαγόρας – Ολυμπιακός Β΄  1-0 (0-0)

2η Αγωνιστική
Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

16:00. Παναθηναϊκός Β΄ – Διαγόρας     0-1 (0-1)
Γιούχτας – Αιγάλεω     0-2 (0-0)
Ολυμπιακός Β΄ – Παναχαϊκή     5-0 (2-0)

3η Αγωνιστική
Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

15:00. Παναθηναϊκός Β΄ – Γιούχτας      3-0 (2-0)
Ολυμπιακός Β΄ – Αιγάλεω     1-3 (1-2)
Πέμπτη 4 Απριλίου 2024

15:00. Διαγόρας – Παναχαϊκή     2-2 (1-0)

4η Αγωνιστική
Κυριακή 7 Απριλίου 2024

16:00. Γιούχτας – Ολυμπιακός Β΄   3-2 (0-1)
Δευτέρα 8 Απριλίου 2024

16:00. Αιγάλεω – Διαγόρας   1-1 (0-0)
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός Β΄   2-0 (1-0)

Play Out Βόρειου ομίλου SL 2.

5η Αγωνιστική
Δευτέρα 15 Απριλίου 2024

16:00. Ολυμπιακός Β΄ – Παναθηναϊκός Β΄   0-1 (0-0)
Διαγόρας – Γιούχτας   1-0 (1-0)
Παναχαϊκή – Αιγάλεω   1-0 (1-0)

Συνέχεια στο άρθρο “Play out Νότιου ομίλου Super League 2” με τα υπόλοιπα παιχνίδια.

Δεύτερος γύρος

6η Αγωνιστική
Σάββατο 20 Απριλίου 2024

15:00. Ολυμπιακός Β΄ – Διαγόρα
Κυριακή 21 Απριλίου 2024

16:00. Παναθηναϊκός Β΄ – Αιγάλεω
Γιούχτας – Παναχαϊκή

7η Αγωνιστική
Κυριακή 28 Απριλίου 2024

Διαγόρας – Παναθηναϊκός Β
Αιγάλεω – Γιούχτας
Παναχαϊκή – Ολυμπιακός Β΄

Play Off Βόρειου ομίλου SL 2.

8η Αγωνιστική
Τετάρτη 8 Μαΐου 2024

Γιούχτας – Παναθηναϊκός Β΄
Αιγάλεω – Ολυμπιακός Β΄
Παναχαϊκή – Διαγόρας

9η Αγωνιστική
Τετάρτη 15 Μαΐου 2024

Ολυμπιακός Β΄ – Γιούχτας
Διαγόρας – Αιγάλεω
Παναθηναϊκός Β΄ – Παναχαϊκή

Play Off Νότιου ομίλου SL 2.

10η Αγωνιστική
Τετάρτη 22 Μαΐου 2024

Παναθηναϊκός Β΄ – Ολυμπιακός Β΄
Γιούχτας – Διαγόρας
Αιγάλεω – Παναχαϊκή

Οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις από 4 έως και 6 στο βαθμολογικό πίνακα, υποβιβάζονται στην Γ΄ Εθνική Κατηγορία για τη επόμενη σεζόν.
Ήδη από τον Νότιο όμιλο υποβιβάσθηκε απευθείας στην Γ΄Εθνική Κατηγορία η ομάδα του Τηλυκράτη Λευκάδας.

Υποβιβασμός ομάδων από Super League 2.

* Β.Κ.Δ/2: Βαθμολογία αγώνων κανονικής διάρκειας διά δύο.
** Βαθμολογία αγώνων Play Off.
*** Βαθμολογία σύνολο.

X. Panseraikos
X. Panseraikoshttps://panseraikos.gr
www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός
Δημοφιλή άρθρα
- Advertisment -

Αγώνες Πανσερραϊκού SL1

5η Αγωνιστική Play Out
Κυριακή 21 Απριλίου, 2024 15:00
4η Αγωνιστική Play Out
Σάββατο 13 Απριλίου, 2024 15:00 location
Πρόγραμμα, αποτελέσματα & βαθμολογία ΕΔΩ.

Τελευταία άρθρα