Αποστολές, πρόγραμμα 8ου ομίλου World Cup

Αποστολές, πρόγραμμα 8ου ομίλου World Cup Μόσχα 2018
 Πολωνία:
  Στη βαθμολογία της FIFA είναι το Νο 8.
   Προπονητής: Άνταμ Ναβάλκα (23/10/1957 – Πολωνός)
Αποστολή στη Ρωσία όπως δηλώθηκε στη fifa:
Τερματοφύλακες: FABIANSKI Lukasz – Swansea City AFC (WAL), BIALKOWSKI Bartosz – Ipswich Town FC (ENG), SZCZESNY Wojciech – Juventus FC (ITA).
Αμυντικοί: PISZCZEK Lukasz – Borussia Dortmund (GER), CIONEK Thiago – SPAL Ferrara (ITA), PAZDAN Michal – Legia Warsaw (POL), JEDRZEJCZYK Artur – Legia Warsaw (POL), GLIK Kamil – AS Monaco (FRA), BERESZYNSKI Bartosz – UC
Sampdoria (ITA), BEDNAREK Jan – Southampton FC (ENG).
Μέσοι: PESZKO Slawomir – Lechia Gdansk (POL), BLASZCZYKOWSKI Jakub – VfL Wolfsburg (GER), GROSICKI Kamil – Hull City FC (ENG), RYBUS Maciej – FC Lokomotiv Moscow (RUS), KRYCHOWIAK Grzegorz – West Bromwich Albion FC (ENG), GORALSKI Jacek – PFC Ludogorets Razgrad (BUL), KURZAWA Rafal – Gornik Zabrze (POL), ZIELINSKI Piotr – SSC Napoli (ITA), LINETTY Karol – UC Sampdoria (ITA).
Επιθετικοί: LEWANDOWSKI Robert – FC Bayern München (GER), TEODORCZYK Lukasz – RSC Anderlecht (BEL), MILIK Arkadiusz – SSC Napoli (ITA), KOWNACKI Dawid – UC Sampdoria (ITA).
 Σενεγάλη:
  Στη βαθμολογία της FIFA είναι το Νο 27.
   Προπονητής: Ο Σενεγαλέζος Αλιού Σισέ που γεννήθηκε στις 24/03/1976.
Αποστολή στη Ρωσία όπως δηλώθηκε στη fifa:
Τερματοφύλακες: NDIAYE Khadim – Horoya AC (GUI), DIALLO Abdoulaye – Stade Rennais FC (FRA), GOMIS Alfred – SPAL Ferrara (ITA).
Αμυντικοί: CISS Saliou – Valenciennes FC (FRA), GASSAMA Lamine – Adanaspor (TUR), MBODJI Kara – RSC Anderlecht (BEL), KOULIBALY Kalidou – SSC Napoli (ITA), SABALY Youssouf – FC Girondins Bordeaux (FRA), WAGUE Moussa – KAS Eupen (BEL).
Μέσοι: NDOYE Cheikh – Birmingham City FC (ENG), GUEYE Idrissa Gana – Everton FC (ENG), KOUYATE Cheikhou – West Ham United FC (ENG), NDIAYE Alfred – Wolverhampton Wanderers FC (ENG), SANE Salif – Hannover 96 (GER), NDIAYE Pape Alioune – Stoke City FC (ENG).
Επιθετικοί: SOW Moussa – Bursaspor (TUR), DIOUF Mame – Stoke City FC (ENG), SAKHO Diafra – Stade Rennais FC (FRA), MANE Sadio – Liverpool FC (ENG), KONATE Moussa – Amiens SC (FRA), NIANG Mbaye – Torino FC (ITA), BALDE Keita – AS Monaco (FRA), SARR Ismaila – Stade Rennais FC (FRA).
Συνέχεια στο άρθρο » Αποστολές, πρόγραμμα 8ου ομίλου World Cup Μόσχα 2018 «.
 Κολομβία:
  Στη βαθμολογία της FIFA είναι το Νο 16.
   Προπονητής: Χοσέ Πέκερμαν (Αργεντινός γεννημένος στις 03/09/2018).
Αποστολή στη Ρωσία όπως δηλώθηκε στη fifa:
Τερματοφύλακες: CUADRADO Jose – CD Once Caldas (COL), OSPINA David – Arsenal FC (ENG), VARGAS Camilo – AC Deportivo Cali (COL).
Αμυντικοί: ZAPATA Cristian – AC Milan (ITA), MURILLO Oscar – CF Pachuca (MEX), FABRA Frank – CA Boca Juniors (ARG), ARIAS Santiago – PSV Eindhoven (NED), MOJICA Johan – Girona FC (ESP), MINA Yerry – FC Barcelona (ESP), SANCHEZ Davinson – Tottenham Hotspur FC (ENG).
Μέσοι: AGUILAR Abel – AC Deportivo Cali (COL), SANCHEZ Carlos – RCD Espanyol (ESP), CUADRADO Juan – Juventus FC (ITA), URIBE Mateus – Club América (MEX), RODRIGUEZ James – FC Bayern München (GER), QUINTERO Juan – CA River
Plate (ARG), BARRIOS Wilmar – CA Boca Juniors (ARG), LERMA Jefferson – Levante UD (ESP).
Επιθετικοί: FALCAO Radamel – AS Monaco (FRA), BACCA Carlos – Villarreal CF (ESP), MURIEL Luis – Sevilla FC (ESP), IZQUIERDO Jose – Brighton & Hove Albion FC (ENG), BORJA Miguel – SE Palmeiras (BRA).
Τελευταία ομάδα στο » Αποστολές, πρόγραμμα 8ου ομίλου World Cup Μόσχα 2018 » η
 Ιαπωνία:
  Στη βαθμολογία της FIFA είναι το Νο 61.
   Προπονητής: Ο Ιάπωνας Ακίρα Νισίνο ( 07/04/1955)
Αποστολή στη Ρωσία όπως δηλώθηκε στη fifa:
Τερματοφύλακες: KAWASHIMA Eiji – FC Metz (FRA), HIGASHIGUCHI Masaaki – Gamba Osaka (JPN), NAKAMURA Kosuke – Kashiwa Reysol (JPN).
Αμυντικοί: NAGATOMO Yuto – Galatasaray SK (TUR), MAKINO Tomoaki – Urawa Reds (JPN), YOSHIDA Maya – Southampton FC (ENG), SAKAI Hiroki – Olympique Marseille (FRA), SAKAI Gotoku – Hamburger SV (GER), SHOJI Gen – Kashima Antlers (JPN), ENDO Wataru – Urawa Reds (JPN), UEDA Naomichi – Kashima Antlers (JPN).
Μέσοι: HASEBE Makoto – Eintracht Frankfurt (GER), HONDA Keisuke – CF Pachuca (MEX), INUI Takashi – SD Eibar (ESP), KAGAWA Shinji – Borussia Dortmund (GER), YAMAGUCHI Hotaru – Cerezo Osaka (JPN), HARAGUCHI Genki – Fortuna Düsseldorf (GER), USAMI Takashi – Fortuna Düsseldorf (GER), SHIBASAKI Gaku – Getafe CF (ESP), OSHIMA Ryota – Kawasaki Frontale (JPN).
Επιθετικοί: OKAZAKI Shinji – Leicester City FC (ENG), OSAKO Yuya – 1. FC Köln (GER), MUTO Yoshinori – FSV Mainz 05 (GER).
Τα γκρουπ δυναμικότητας.
1ο Γκρουπ: Ρωσία, Γερμανία, Βραζιλία, Πορτογαλία, Αργεντινή, Βέλγιο, Πολωνία, Γαλλία.
2ο γκρουπ: Ισπανία, Περού, Ελβετία, Αγγλία, Κολομβία, Μεξικό, Ουρουγουάη, Κροατία.
3ο γκρουπ: Δανία, Ισλανδία, Κόστα Ρίκα, Σουηδία, Τυνισία, Αίγυπτος, Σενεγάλη, Ιράν.
4ο γκρουπ: Σερβία, Νιγηρία, Αυστραλία, Ιαπωνία, Μαρόκο, Παναμάς, Νότιος Κορέα, Σαουδική Αραβία.
Κλείνει το άρθρο » Αποστολές, πρόγραμμα 8ου ομίλου World Cup Μόσχα 2018 » με το πρόγραμμα αγώνων του παραπάνω ομίλου.
1η αγωνιστική:
19-06-2018. 15:00. Κολομβία v Ιαπωνία
19-06-2018. 18:00. Πολωνία v Σενεγάλη
2η αγωνιστική:
24-06-2018. 18:00. Ιαπωνία v Σενεγάλη
24-06-2018. 21:00. Πολωνία v Κολομβία
3η αγωνιστική:
28-06-2018. 17:00. Ιαπωνία v Πολωνία
28-06-2018. 17:00. Σενεγάλη v Κολομβία
Αποστολές, πρόγραμμα 1ου ομίλου ΕΔΩ, αποστολές, πρόγραμμα 3ου ομίλου ΕΔΩ, αποστολές, πρόγραμμα 6ου ομίλου ΕΔΩ και αποστολές, πρόγραμμα 7ου ομίλου ΕΔΩ.

panseraikos

www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα νέο ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

one × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.