ΑρχικήΑΡΧΙΚΗΜπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική κατηγορία

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική κατηγορία

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική κατηγορία (1ος όμιλος)

Από την ΕΠΟ ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των αγώνων για τα μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική κατηγορία.
Παρακάτω θα βρείτε το πρόγραμμα και αποτελέσματα του πρώτου ομίλου και στο τέλος του άρθρου υπάρχει σύνδεσμος (Link) που οδηγεί στο πρόγραμμα και των υπόλοιπων ομίλων.

Στο ειδικό πρωτάθλημα πρωταθλητριών Ε.Π.Σ. για τον προβιβασμό στη Γ Εθνική θα συμμετάσχουν οι πενήντα τρεις (53) πρωταθλήτριες ομάδες των Ε.Π.Σ. και οι τρεις (3) δευτεραθλήτριες ομάδες των ιδρυτριών Ενώσεων, δηλαδή συνολικά πενήντα έξι (56) ομάδες.

Από τους 8 ομίλους των 7 ομάδων έκαστος, θα προβιβασθούν οι τρεις (3) πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης κάθε ομίλου. Το πρωτάθλημα των πρωταθλητριών ομάδων των Ε.Π.Σ. θα διεξαχθεί σε ένα γύρο 7 αγωνιστικών (3 αγώνες εντός, 3 αγώνες εκτός + 1 ρεπό). Συνολικά θα προβιβασθούν από το εν λόγω πρωτάθλημα στην Γ΄ Εθνική κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2023 – 2024, είκοσι τέσσερις (24) ομάδες.

1ος Όμιλος.

1η Αγωνιστική
13/05/2023 & 17:00. Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ελευθερούπολης     0-0
14/05/2023 & 17:00. Δόξα Βώλακος – Ορέστης Ορεστιάδας   0-2 (0-2)
14/05/2023 & 17:00. Άρης Πετεινού – Ηρακλής Αμμουδιάς    2-0  (1-0)
Ρεπό: Νίκη Ευκαρπίας.

2η Αγωνιστική 17/05/2023 & 17:00.
Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Βώλακος    1-0 (1-0)
Ηρακλής Αμμουδιάς – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου     2-0 (1-0)
Νίκη Ευκαρπίας – Άρης Πετεινού     2-0 (1-0)
Ρεπό: Ορέστης Ορεστιάδας.

3η Αγωνιστική 24/05/2023 & 17:00.
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Άρης Πετεινού   0-2 (0-2)
Ορέστης Ορεστιάδας – Ηρακλής Αμμουδιάς   0-0
Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Βώλακος   0-1 (0-1)
Ρεπό: Ορφέας Ελευθερούπολης.

4η Αγωνιστική 28/05/2023 & 17:00.
Δόξα Βώλακος – Ηρακλής Αμμουδιάς   3-2 (0-1)
Ορφέας Ελευθερούπολης – Νίκη Ευκαρπίας    1-2 (1-1)
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ορέστης Ορεστιάδας    0-3 (0-1) 
Ρεπό: Άρης Πετεινού.

Ηρακλής5η Αγωνιστική 31/05/2023 & 17:00.
Αναβολή Δόξα Βώλακος – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   4-2 (2-1) 1/6/2023
Άρης Πετεινού – Ορφέας Ελευθερούπολης     5-1 (1-1)
Ορέστης Ορεστιάδας – Νίκη Ευκαρπίας     0-0
Ρεπό: Ηρακλής Αμμουδιάς.

6η Αγωνιστική 04/06/2023 & 17:00. 
Ορέστης Ορεστιάδας – Άρης Πετεινού    1-0 (1-0)
Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου    5-0 (4-0)
Ηρακλής Αμμουδιάς – Ορφέας Ελευθερούπολης   1 -1 (0-1)
Ρεπό: Δόξα Βώλακος.

7η Αγωνιστική 11/06/2023 & 17:00.
Ηρακλής Αμμουδιάς – Νίκη Ευκαρπίας  1-3 (0-2)
Ορφέας Ελευθερούπολης – Ορέστης Ορεστιάδας   3-1 (1-0)
Άρης Πετεινού – Δόξα Βώλακος   1-0 (0-0)
Ρεπό: Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου.

Κλείνει το άρθρο “Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική 1ος όμιλος” με τη βαθμολογία και την υπενθύμιση ότι οι τρεις πρώτες ομάδες τη νέα σεζόν θα αγωνιζονται στη Γ Εθνική κατηγορία.

α/αΟμάδεςΑγ.Γκολ +-Βαθ.
1Νίκη Ευκαρπίας612313
2Άρης Πετεινού69412
3Ορέστης Ορεστιάδας67311
4Δόξα Βώλακος6889
5Ορφέας Ελευθερούπολης6798
6Ηρακλής Αμμουδιάς6685
7Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου62161

Πρόγραμμα υπόλοιπων ομίλων.

X. Panseraikos
X. Panseraikoshttps://panseraikos.gr
www.panseraikos.gr me ena r όπως Γιάνης με ένα ν. Ένα ιστολόγιο στον αέρα που σκοπός του είναι ΟΧΙ να καλύψει το «κενό» αλλά να βάλει ένα λιθαράκι στην πολιτιστική, αθλητική, Life - Hot ενημέρωση. Τα πάντα για Sports, culture, Art, Life, Hot και πολλά άλλα. Σέρρες Μακεδονία Ελλάς Serres Makedonia Ellas GR panserraikos Πανσερραϊκός
Δημοφιλή άρθρα
- Advertisment -

Αγώνες Πανσερραϊκού SL1

6η Αγωνιστική Play Out
Σάββατο 27 Απριλίου, 2024 20:00
5η Αγωνιστική Play Out
Κυριακή 21 Απριλίου, 2024 15:00 location
Πρόγραμμα, αποτελέσματα & βαθμολογία ΕΔΩ.

Τελευταία άρθρα