Τρίτη προκριματική φάση Champions League 2018-19

Τρίτη προκριματική φάση Champions League 2018-19.

   Ολοκληρώθηκαν οι προκριματικοί αγώνες και στην τρίτη προκριματική φάση του Champions League περνάνε οι ομάδες: Κοπεγχάγη, Μάριμπορ, Καραμπάγκ, Ρόζενμποργκ, Ερυθρός Αστέρας, Ολυμπιακός, Φερεντσβάρος, Βασιλεία, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ΑΠΟΕΛ, Σέλτικ και Κλούζ.
  Οι ομάδες που μπαίνουν χωρίς αγώνα είναι: ΠΑΟΚ, Άγιαξ, Κρασνοντάρ, Πόρτο, Μπριζ,Ντινάμο Κιέβου, Λίντσερ, και Μπασακσεχίρ.

 Στη φάση αυτή για να περάσουν έδωσαν του αγώνες: (Σε εισαγωγικά είναι το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα).
Ελσίνκι (Φιν) – Ερυθρός Αστέρας (Σερ)           2-1 (0-2)
AIK Στοκχόλμης (Σου) – Μάριμπορ (Σλο)          2-1 (1-2) Παράταση 1-1
Καραμπάγκ (Αζε) – Ντάνταλκ (Iρλ)          3-0 (1-1)
Βαλέτα (Μλτ) – Φερεντσβάρος (Ουγ)            1-1 (1-3)
Βασιλεία (Ελβ) – PSV Αϊντχόφεν (Ολλ)           2-1 (2-3)
Ρόζενμποργκ (Νορ) – Μπάτε (Λευ)           2-0 (1-2)
Κοπεγχάγη (Δαν) – Δε Νιού Σεντς (Ουα)            1-0 (2-0)
ΑΠΟΕΛ (Κυπ) – Σουτιέσκα Νίκσιτς (Μαυ)          3-0 (1-0)
Κάλιου (Eσθ) – Σέλτικ (Σκω)           0-2 (0-5)
Μακάμπι Τελ Αβιβ (Iσρ) – Κλούζ (Ρου)            2-2 (0-1)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κρο) – Σαμπουρτάλο Τιφλίδας (Γεω)        3-0 (2-0)
Ολυμπιακός Πειραιώς (Ελλ) – Πλζεν (Τσε)          4-0 (0-0)

Τα ζευγάρια και το πρόγραμμα της 3ης φάσης είναι:
   1η αγωνιστική:
 Τρίτη 6 Αυγούστου 2019.
20:00. ΠΑΟΚ (Ελλ) – Άγιαξ (Ολλ)
ΑΠΟΕΛ (Κυπ) – Καραμπάγκ (Αζε)
21:00. Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κρο) – Φερεντσβάρος (Ουγ)
21:30. Μπριζ (Bελ) – Ντινάμο Κιέβου (Ουκ)
21:45. Ερυθρός Αστέρας (Σερ) – Κοπεγχάγη (Δαν)
 Τετάρτη 7 Αυγούστου 2019.
osfp Πρόγραμμα Ολυμπιακού για Champions League20:00. Κρασνοντάρ (Ρωσ) – Πόρτο (Πορ)
20:45. Μπασακσεχίρ (Tου) – Ολυμπιακός Πειραιώς (Ελλ)
Κλούζ (Ρου) – Σέλτικ (Σκω)
21:00. Βασιλεία (Ελβ) – Λίντσερ (Αυτ)
21:15. Μάριμπορ (Σλο) – Ρόζενμποργκ (Νορ)
   2η αγωνιστική:
 Τρίτη 13 Αυγούστου 2019.
19:30. Καραμπάγκ (Αζε) – ΑΠΟΕΛ (Κυπ)
20:00. Ρόζενμποργκ (Νορ) – Μάριμπορ (Σλο)
20:30. Ντινάμο Κιέβου (Ουκ) – Μπριζ (Bελ)
21:00. Κοπεγχάγη (Δαν) – Ερυθρός Αστέρας (Σερ)
Φερεντσβάρος (Ουγ) – Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κρο)
21:30. Άγιαξ (Ολλ) – ΠΑΟΚ (Ελλ)
Λίντσερ (Αυτ) – Βασιλεία (Ελβ)
Ολυμπιακός Πειραιώς (Ελλ) – Μπασακσεχίρ (Tου)
21:45. Σέλτικ (Σκω) – Κλούζ (Ρου)
22:00. Πόρτο (Πορ) – Κρασνοντάρ (Ρωσ).

     Κλείνοντας το άρθρο “Τρίτη προκριματική φάση Champions League 2018-19″ να ευχηθούμε καλή επιτυχία στις Ελληνικές και Κυπριακές ομάδες.

Advertisements