Αγώνες 1ης φάσης κυπέλλου Ελλάδος 2020-2021

Προ ολίγου ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ τα ζευγάρια της πρώτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδος για τη σεζόν 2020-21.
Η αντιπρόσωπος ομάδα των Σερρών θα αγωνιστεί με την ομάδα του Πανθρακικού.

Στη φάση αυτή συμμετέχουν μόνο οι κυπελλούχοι ή φιναλίστ των τοπικών Ενώσεων Ποδοσφαίρου.
Όλοι οι αγώνες θα γίνουν την Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020 με ώρα έναρξης αγώνων 14:45.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τους αγώνες 1ης φάσης κυπέλλου Ελλάδος 2020-2021.

Τάλως Μελιδονίου – Κυανούς Αστέρας Βάρης
Πανθρακικός – Ανατολή Σερρών (ΕΠΣ Σερρών)
ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης
Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Αμπελοκήπων

Κυπελούχος για τη σεζόν 2019-20 ο Ολυμπιακός που κέρδισε στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο Βόλο την ομάδα της ΑΕΚ με σκορ 0-1. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς στο ένατο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.
Κλείνει το άρθρο “Αγώνες 1ης φάσης κυπέλλου Ελλάδος 2020-2021” με όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου Ελλάδος 2019-2020 που θα βρείτε κάνοντας κλικ στα περισσότερα.