Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής ημέρας της ένατης αγωνιστικής είναι:
(Τα αποτελέσματα σε εισαγωγικά (-) είναι από το πρώτο ημίχρονο).

Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2020.
15:00. Λαμία – Αστέρας Τρίπολης        2-2 (0-1)
Γκολ:  56΄Ντέλετιτς (Με πέναλτι), 70΄Τσούκαλος Νίκος  /// 40΄Μπαράλες (Με πέναλτι), 78΄Αντριάν Ριέρα
Διάφορα: 92΄Πέναλτι για Λαμία που ακυρώνετε από το Var. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 13΄καθυστερήσεις.
Στατιστικά αγώνα ΕΔΩ.

17:15. Ατρόμητος Αθηνών – Απόλλων Σμύρνης    2-2 (1-1)
Γκολ: 37΄& 71΄Μανούσος Γεώργιος (Με πέναλτι και τα δύο)   /// 4΄Άντονι Φατιόν, 48΄Ιωαννίδης Νίκος
Διάφορα: Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων παραμένουν στο κέντρο του γηπέδου, κρατώντας σιγή ενός λεπτού σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τη μη έναρξη των πρωταθλημάτων της Super League 2 και Football League.

19:30. Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός      1-0 (1-0)

Γήπεδο: Στάδιο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” Πειραιάς  ///  TV: Novasports 1HD.
Αρχική ενδεκάδα, αλλαγές γηπεδούχου: Σα, Εμβιλά, Μασούρας (85΄Λοβέρα), Ντρέγκερ, Ραφίνια, Μπουχαλάκης, Καμαρά (78΄Πέπε), Ραντζέλοβιτς (67΄Σουντανί), Σεμέδο, Σισέ, Φορτούνης (89΄Ανδρούτσος).
Αποστολή: Κρίστινσον, Κάιπερς, Τιάγκο Σίλβα, Βρουσάι, Μπα.
Προπονητής: Πέδρο Μαρτίνς.
Γκολ: 22΄Κώστας Φορτούνης
Διάφορα: Πρώτο γκολ του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο στο πρωτάθλημα 2020-21.

Αρχική ενδεκάδα, αλλαγές φιλοξενούμενου: Διούδης, Κουρμπέλης, Μακέντα, Σάντσες, Ζαγαρίτης, Μαουρίσιο, Χατζηγιοβάνης (64΄Βιγιαφάνιες), Χουάνκαρ [46΄Σαβιέρ (90+2΄Μολό)], Πούγγουρας, Σένκεφελντ (46΄Αλεξανδρόπουλος), Καρλίτος.
Αποστολή: Ξενόπουλος, Σερπέζης, Αϊτόρ, Μαυρομμάτης, Καμπετσής.
Προπονητής: Λάζλο Μπόλονι.
Διάφορα:  7΄κίτρινη κάρτα σε Μπόλονι, 90+2΄αναγκαστική αλλαγή Σαβιέρ.

2ος γύρος: Κυριακή 05 Ιουλίου 2020. Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός       0-0

Με την ολοκλήρωση των σημερινών αγώνων η βαθμολογία του παραπάνω πρωταθλήματος είναι:
14 Λαμία    2   7

Συνέχεια στα αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής Super League 1 με τους υπόλοιπους αγώνες της αγωνιστικής.
Κυριακής 22 Νοεμβρίου 2020: 15:00. ΑΕΚ – Λάρισα (Ο αγώνας θα γίνει στη Ριζούπολη, στο γήπεδο του Απόλλωνα Σμύρνης “Γεώργιος Καμάρας”).
17:15. Παναιτωλικός – Άρης Θεσσαλονίκης
19:30. ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2020.
19:30. Βόλος ΝΠΣ – ΟΦΗ.

Τους διαιτητές που σφύριξαν σήμερα και αυτούς που θα σφυρίξουν τα επόμενα παιχνίδια της παραπάνω αγωνιστικής θα τους βρείτε ΕΔΩ.